Катерина Середа: "Нещодавно у Києві відбулося наше стажування, стажування Студентського президента та депутатів Студентського парламенту України- 2012/2013. Поділюся враженнями"
Здавалося б, ще вчора нас викликали на святкову сцену для отримання призів і Сертифікатів депутатів, а насправді вже минуло 2 місяці і ми, представники молоді, студенти з усіх кутків України, депутати Студентського парламенту України зустрілися у Києві у хед-офісі Студреспубліки. Це відбулося 17 жовтня 2012р. Саме тоді почалося наше стажування, темою якого стали цінності в політиці.
Під час зустрічі з Національним лідером Студреспубліки Павлом Вікнянським, нам дали зрозуміти, що, оскільки ми представляємо всю молодь України, повинні усвідомлювати всю відповідальність, яка лягла на наші плечі.
Першої нашою зустріччю стала розмова з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, заслуженим юристом України Валерією Володимирівною Лутковською, на тему «Ціннісний підхід до забезпечення прав людини в Україні». Ця зустріч, на мою думку, була досить символічною, адже цінності, а тим паче в цінності в політиці тісно пов’язані з нашими правами, що закріплюються Конституцією.
З Валерією Володимирівною ми обговорили недавні зміни нашого законодавство: "закон про наклеп", який критикувався всією громадськістю України та за кордоном; закон про біометричні документи, питання щодо якого є спірними; зміни до закону про захист персональних даних і новий Кримінально-процесуальний кодекс, який набуде чинності 20 листопада цього року.
Наступна наша зустріч відбулася на телеканалі «ТВі». Там ми занурилися в ту атмосферу, побачили зсередини, як в нашій країні «готують» новини та побували на «кухні» телеканалу – в студії, де знімають програми. Ми навіть мали можливість бути присутніми на зйомці одного з таких проектів. Ми, депутати Студпарламенту, мали змогу поспілкуватися з керівництвом телеканалу, а саме – з заступником генерального директора Олександром Омельчуком, який розповів нам про принципи роботи та вимоги, які ставляться перед всіма журналістами, які працюють на «ТВі».
Цього дня ми мали ще декілька зустрічей, проте найцікавішими з них для мене виявилося знайомство з громадським діячем і мислителем світового визнання, засновником Благодійного фонду імені Богдана Гаврилишина, членом Римського клубу, учасником партнерської ради Студреспубліки, просто дуже гарною та цікавою особистістю — Богданом Дмитровичем Гаврилишиним.
Під час зустрічі в приміщені панувала така затишна, тепла та дружня атмосфера, шо ніхто не хотів звідти йти. До того ж, наші нові знайомі, мабуть, відчували, що ми прийдемо голодні та пригостили нас смачними цукерками. Ми звичайно ними не наситились, проте всім було дуже приємно.
Богдан Дмитрович розповів нам дещо про своє життя та рекомендував прочитати його працю «Залишаюсь українцем». Він також розповів про проект «Створи візію України», одним з організаторів якого є Благодійний фонд "Богдана Гаврилишина".
Особисто мені дуже сподобалося те, що ця компанія, на відміну від безлічі інших підприємств в нашій країні навмисне прагне брати до себе на роботу студентів. Я вважаю, що це дуже правильно і актуально, оскільки, на жаль, всім нам відома проблема працевлаштування студентів, які не мають досвіду роботи.
Враження від цієї зустрічі важко передати словами, це просто треба відчути на собі, самому там побувати. Було б дуже добре для нашої сучасної молоді, для нашого суспільства, якби такі заходи проводилися у всіх церквах, в усіх містах нашої країни. Можливо так ми б змогли перевиховати наше суспільство, направити його на духовний розвиток.
У нас було ще багато цікавих і корисних зустрічей, серед яких зустріч із першим заступником голови Державної служби молоді та спорту України Сергієм Вікторовичем Глущенком, який розповів нам про роботу даної структури влади. Там же в нас відбулася проектна міні-сесія на тему молодіжних проектів із директором департаменту з питань молоді та комунікацій Держслужби Ігорем Михайловичем Хохичем.
В останній день нашого стажування відбулися зустрічі з фахівцем у сфері комунікацій, управління та стратегування, експертом Студреспубліки Сергієм Дацюком на тему «Етика майбутнього (Трансетика)», професором, експертом Студреспубліки Георгієм Почепцовим, громадсько-політичним діячем Миколою Яковиною.
Підсумовуючи, хотілося б сказати, що Стажування депутатів Студпарламенту України дало мені дуже багато, починаючи з приємних вражень, нових знайомств, знань і закінчуючи жахливою, але приємною втомою. Це стажування стало для мене в якомусь розумінні пригодою, в якій були різні моменти – і приємні, і неприємні, іноді хотілося просто додому, постійно було дуже важко прокинутися вранці, через що ми іноді спізнювалися на зустрічі. У перший день, мабуть, було найважче, адже весь день ми потрапляли під дощ, мокли як цуценята, мало не плакали і просто хотіли додому.
Проте зараз, коли я думаю про ці всі моменти – в мене на обличчі з’являється посмішка. Іноді ми думаємо, що нам важко, питаємо себе: «Навіщо все це потрібно?», проте ми лише через певний проміжок часу розуміємо, що все це робиться для нас і заради нас, і ми повинні цінувати такі моменти в нашому житті, брати від них все найкраще, найкорисніше, найцікавіше, робити висновки і змінювати наше життя на краще, адже все в наших руках.
Нагадаємо, що організаторами стажування виступила ВМГО «Студентська республіка» за підтримки Державної служби молоді та спорту України та Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.