27 лютого 2012 року в рамках проекту «Збережи своє життя – подумай про інших» був проведений семінар-бесіда на зазначену тему в Національному університеті харчових технологій.
Організаторами заходу є Київська міська Студреспубліка, ГО «Фонд допомоги «Життя»» за фінансової підтримки Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» та за організаційної підтримки Головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту КМДА.
Метою семінару організатори ставили перед собою інформування молоді, зокрема студентів Національного університету харчових технологій щодо безпечної сексуальної поведінки, щодо зменшення поширення ВІЛ серед молоді статевим шляхом, як основним шляхом інфікування.
Завдання були прості та водночас найскладніші, тому що тема ця стосується не тільки учасників семінару, а й кожного з ким ми спілкуємося, друзів та їх родин.
Захід мав декілька складових, тож почнемо. Починаючи з 8.00 ранку волонтери НУХТ розповсюджували надані та виготовлені організаторами інформаційні пакети – кубарики, браслети з лого safeconnection, інформаційні флаери та презервативи, запрошуючи всіх бажаючих на семінар-бесіду та експрес-тестування на ВІЛ.
О 12.00 найактивніші та небайдужі до свого здоров’я студенти вибудували чергу біля мобільної амбулаторії. Було проведено 60 експрес-тестувань. В процесі тестування лікар –інфекціоніст зацікавленим розповідав про небезпеку інфікування та давав необхідні консультації молоді щодо ВІЛ. В результаті проведених тестувань інфікованих студентів на ВІЛ не виявлено. Тож всі ми дуже раді, що учасників проекту не торкнулася небезпечна хвороба. Але люті морози не щадили працівників мобільної амбулаторії і не всім бажаючим була надана можливість пройти експресс-тестування. Силами організаторів, працівників мобільної амбулаторії та з неабияким бажанням допомогти студентству Голови Студентської ради НУХТ Віталія Мартищенко було домовлено про ще один день тестувань в ході проведення акцій Київської міської «Студентська республіка» «Стіна кохання в НУХТ» і «Шлюб на один день», що організовують студенти цього вишу. Кохання повинно бути захищеним.
О 15.00 розпочався семінар-бесіда. Студенти заповнили всю аудиторію та з цікавістю слухали виступаючих. Зі словом виступила Людмила Рудкевич, Голова Київської міської «Студентської республіки» та координатор проекту. Було оголошено організаторів проекту, запрошено студентів до участі в інших проектах КМТО ВМГО «Студентська республіка», висловлена подяка за співпрацю всім організаторам та учасникам проекту.
Структура бесіди зі студентами:
— Знайомство
— Інформування про проект, задачі проекту
— Відео ролик про ВІЛ
(http://www.youtube.com/watch?v=UZplmp2bSpY&feature=related)
— Шляхи передачі ВІЛ та як уникнути інфікування
— Як народити здорову дитину, якщо один із партнерів хворий на ВІЛ
— Питання-відповідь
Людмила Рудкевич проінформувала студентів про задачі та цілі проекту. Після, передала слово Марині Лебедєвій, координатору цього проекту з ВІЛ та Голові громадської організації «Фонд допомоги «Життя»». Марина Лебедєва ознайомила студентів з діяльністю своєї організації та розповіла, де саме можна отримати інформацію в разі необхідності чи в разі ризику інфікування ВІЛ.
Також Марина розповіла про те, що саме статевий шлях на сьогодні є найнебезпечнішим та найпоширенішим серед молоді, як шлях інфікування ВІЛ-інфекцією, презерватив є 100% гарантією захисту від страшної хвороби.
Зважаючи на те, що кожна 7 люди на в Україні є носієм ВІЛ, згідно статистики, то ця проблема може торкнутися кожного, хто забуде про безпеку під час сексу. І не важливо довіряєте ви партнеру на всі 100% чи ні, тому що людина, навіть зробивши сьогодні тест на ВІЛ і отримавши негативний результат, може інфікувати, так як латентний період хвороби 3-6 місяців. І зовні зовсім не розбереш – хто інфікований, а хто ні. Тому бережіть своє здоров’я та здоров’я і життя близьких вам людей.
Щоб дізнатися більше та завжди бути в курсі про хворобу реєструйтесь http://vk.com/safe_connection.
Де знайти безкоштовні презервативи? Де пройти безкоштовно та анонімно тест на ВІЛ? З радістю відповість Марина Лебедєва 095 489 69 11.
Коли і де будуть проходити семінари? Експрес-тестування? Масова акція до Дня пам’яті померлих від ВІЛ? З радістю відповім я, Людмила Рудкевич 063 048 04 61.
Далі виступала дівчина, що безпосередньо є носієм ВІЛ, вона студентам відкрила свій статус, поділилась, що дуже хвилювалася, адже це вперше в житті. Інфікована людина живе, живе яскраво та радісно. Ще й вистачило сили знайти позитив в своїй хворобі. «Адже, — каже дівчина, — не було б моєї хвороби, не могла б зараз бути тут і говорити з вами(студентами) на відверті теми про життя. Тож, звичайно, сильні духом люди завжди знайдуть позитивні моменти в своїй біді, але не кожен…Тому завжди пам’ятайте про захист та знайте, що найгіршим доказом здоров’я вашого партнера є медична довідка з лікарні.» Ця фраза просто шокувала учасників, тому що таки більшість вважала це беззаперечним доказом здоров’я партнера. Але згадаймо про латентний період хвороби.
«Та якщо вже сталося так, що хтось із вас потрапив у біду, не забувайте, — я ВІЛ-інфікована, в мене повноцінне життя, є людина, яку є кохаю. І це почуття взаємне. А також є державна підтримка ВІЛ-інфікованим, антивірусна терапія, та щоб народити здорову дитинку, у випадку хвороби одного з партнерів, безкоштовно надається державою, післяконтактна терапія. Одна умова – дитина повинна бути запланована .- каже дівчина».
Під час проведення семінару знімалась одна із частин фільму, як новаторство цього проекту. Учасники та організатори ділились враженням семінару. Фільм буде закінчено в червні-липні цього року і розміщено в соціальних мережах та інших популярних сайтах. Поспішайте на інші семінари та станьте одним з героїв фільму.