Site icon Студреспубліка

Проблемне завдання стратегічної гри під час фіналу Студреспубліки-2009

Сьогодні в державі склалась така ситуація, вирішення якої потребує більше зусиль, ніж кредити з заходу, або газ зі сходу. Розв’язати проблемне завдання всім нам допоможуть авторитетні експерти.

 

Історично так склалося, що українець ніколи не мав власної держави. Ми були й під Москвою, й під Польщею. Південь був під протекторатом Османської імперії.

Національно-визвольний рух призвів до приєднання до Російської держави. Події початку XX століття – до складу Радянського Союзу.

Але що дивно – ніколи ми, українці, не вироджувалися. Ніколи наша чисельність не зменшувалась так катастрофічно, навіть під час війн. Про такі питання, як наркозалежність, різноманітні перверсії, інтелектуальна та культурна деградація, самознищення через аборти і мова не йшла.

А що зараз? Ми вже 17 років незалежні, самостійні та… нас вже, на жаль, давно не 52 млн. А скільки нас залишиться ще через 17 років? А чи залишиться в нас власна держава? А країна? Бо ніхто не знає, чи не перетворять наші ліси та степи у склад ядерних відходів.

Відповіді на ці питання є. Але є вони не в економічній політиці. І навіть не в геополітичному курсі.

Відповіді в самому українці – в його ставленні до себе, тих, хто оточує, держави, світу. В його місці в вічності.

Саме тому запропоноване нами проблемне завдання – «Онтологія Українця».

Ми плануємо розгортати це проблемне завдання за принципом «матрьошки». Перш за все, ми розробимо позицію стосовно того, в якому світі існує українець. Де його місце в повсякденності.

Далі, ми перейдемо до місця українця у державі. У власній, чужій, сусідській – у державі, яка значуща для українця.

Розуміючи місце українця в державі, ми вийдемо на розуміння його місця у світі, в системі, разом з іншими державами, наддержавними структурами.

Розуміючи місце українця в його буденному житті, в державі та в світі, ми підійдемо до розуміння «Українського Світу» — місця українця в безмежності всесвіту, створеного Богом.

І тільки коли ми пройдемо цей шлях, ми зможемо перейти до розуміння розривів в площині українського світу та проектів діяльності щодо їх подолання.

Однак, не зважаючи на всю складність завдання, яке стоїть перед нами, ми маємо надію, що його вирішення здійсниться.

І не останню роль в цьому зіграють запрошені на гру експерти.

Перш за все, хотілося б відзначити Олександра Бланка – харизматичного київського політконсультанта, бізнесмена. Він проведе факультатив на тему «Хто ми: час відповідей», в якому разом з учасниками шукатиме, і сподіваймося, знайде відповідь на питання нашої, української ідентичності. Олександр Бланк свого часу вже експертував першу "Зимову Студреспубліку" у Карпатах.

Ще один факультатив проведе – о. Антоній (Антон Рудий), психолог та католицький священик, який досконало володіє методом трансактного аналізу (по Еріку Берну). Його факультатив — «Методика трансактного дослідження в рамках оргдіяльнісної гри» ознайомить гравців із дієвими дослідницькими механізмами, які спеціалізовано для складних умов гри. Окрім цього, о.Антоній надаватиме психологічну допомогу тим з гравців, для яких умови гри виявляться занадто складними.

Наш авторитетний російський гість – Сергій Градіровський, відомий методолог, інтелектуал, директор Центру стратегічних досліджень Приволзького федерального округу, один із авторів концепту «Русского мира», регалії та наукові праці якого можна довго перераховувати, погодився провести круглий на тему: «Український світ і Русский мир. Антропоаспект» .

Цього року на фіналі Студреспубліки у Заозерному, під Євпаторією пройде факультатив із прогресивного напрямку сучасної науки. Факультатив «Фізична економіка» буде проведений лідером дружньої нам мережі — міжнародного Молодіжного руху Ларуша, гостем із Сполучених Штатів Америки Скаєм Шильдсом. Фізична економіка стає все більш популярною в світі, а її постулати базуються не тільки на розробках провідних західних вчених, починаючи від Леонардо да Вінчі та Лейбніца, а й на доробку великого українця Володимира Вернадського.

Ще один представник Російської Федерації — політичний філософ із Москви Андрій Окара. Його факультатив «Проблематика цивілізаційного вибору в Україні і конструкція української соціальності» підіймає питання самовизначення українця в геокультурному просторі та відповідно інтерпретує існуючі моделі соціальної поведінки українця.

Із спецільним кейс-стаді з соціологічних досліджень виступить директорка "Промо груп" Олена Бояркіна.

Така команда відомих, досвідчених експертів, безперечно, позитивно вплине на якість розробленої (-их) під час гри відповіді(-ей) на проблемне завдання.

Однак, треба чітко підкреслити, що культура, міфологетика, геополітика, цивілізаційні питання, питання економіки – це не все, що вибудовує онтологію українця. Ще є прості, але дуже важливі для кожного українця речі. І одна з найважливіших – посмішка!

Цього року в рамках фіналу Студреспубліки пройде КВН-семінар, де справжні легенди українського КВНу"Люди в білому" Сергій Лаврик та Аркадій Дьяченко розкриють таємниці створення чесного, чистого та толерантного гумору.

Та гумор – лише частина мистецтва, хоч і є часточкою всіх його форм. На "Студентській республіці" очікується майстер-клас від найкращого українського фотохудожника Олександра Ктіторчука.

Гуртуймося, Українці! Будуймо Український Світ!