Проект розпочався з його відкриття почесним гостем — проректором з науково-педагогічної роботи ПУЕТ Бойком Анатолієм Олександровичем. Потім слідували тренінги з юриспруденції та психології організації громадських кампаній. Після цього республіканці мали змогу отримати досвід в орг-діяльнісному семінарі, на якому розглядалися наступні питання:
-
чого очікую від Студреспубліки?
-
як бачу перспективи розвитку проекту?
-
що б я зробив, якби був у складі магістрату?
Після цього жителі Республіки почали формувати партії. Ввечері відбувся суд, де розглядалися різні позови, одним з яких був на Павлова Євгенія Івановича за те, що злісно підробляв документи і цим вводив у оману жителів.
По закінченню суду була «Gavana Party», яку організували DJ Президент Та MC Прокурор (Антон Мигаль та Кальченко Дмитро), на явку якої був обов’язковим дрес-код (одяг зеленого кольору). Цей захід мав великий успіх серед жителів республіки. Турнір зі студентської мафії, який проводила Марія Лічман, лишив сну майже всіх республіканців.
На другий день було зареєстровано дві партії «За Рідну В’єтнамщину» та «Народна справедливість». Також відбулися суб-фестивалі «Перша Леді», «Містер Студреспубліки», «Нічна туса», «Кубок КВН», спортивні турніри і запальний квест від Володимира Мась та Олександра Карпова.
Першою леді стала Марина Романович, а першою віце-Леді Студреспубліки — Альбіна Криворучко. Кращим містером обрано В’ячеслава Козлова. Після цього студреспубліканці влаштували весілля, у т.ч. одностатеві. Також не обійшлося і без сюрпризів: Маргарита Сметаніна при одруженні з Євгенієм Павловим втекла з власного весілля, а великі гуру Леша Цебінога, Стас Зуєв та Анатолій Жеребцов відсвяткували тріо-весілля.
На третій день з самого ранку почалися політ-агітації, бунт біля їдальні, бо місцева влада вирішила годувати студреспубліканців за 3 полтоси (місцева валюта). Це обурило всіх та вимусило на повстання. О другій годині дня був влаштований масовий виїзд на річку всіх, окрім магістрату. Але деякі жителі залишилися. За цей час зацікавлені люди, у т.ч. ТВК за присутності 8 виборців організували вибори і було обрано нову владу — «Партію Генерала Гривуса», на чолі з президентом – олігархом Карповим Олександром та Володимиром Мась, які підкупом минулої влади здобули перемогу. Ця подія всіх обурила і суд виніс ухвалу про визнання виборів такими, що не відбулися. Тервиборчком оголосив перевибори. На нових виборах перемогла партія «За Рідну В`єтнамщину», яка набрала 60% голосів виборців. До магістрату увійшли наступні депутати: Артем Віблий — президент, Євген Звонков, Анатолій Жеребцов, Яна Біленко, Тетяна Ковтун, Андрій Гаврилюк, Юлія Шаргородська, Богдан Хоменко, Євгеній Павлов, Аліна Тимченко та Ярослав Храмов.
Організаційний комітет Студреспубліки ПУЕТ щиро дякує управлінню у справах сім’ї, молоді і спорту Виконавчого комітету Полтавської міської ради, спонсору «Юліс» та гостям Володимиру Мась та Олександру Карпову.
Студреспубліка пройшла вдало! Усі були задоволені проведеними днями з 1 по 4 червня, що яскраво було виражено на рефлексії.