Site icon Студреспубліка

Підсумки місцевих виборів — погляд молоді

У жовтні Центр політичної освіти проводив конкурс освітнього відео ”МУВІ” — Молодь у виборах” на тему участі молоді в чергових місцевих виборах 31 жовтня 2010 року. Всього у конкурсі взяли участь більше двох десятків роликів, які створювали молодіжні активісти з різних куточків України. Ролики поширювалися мережею Інтернет та закликали молодь прийти на виборчі дільниці, зробити свідомий вибір і захистити свій голос.

Кращою роботою за результатами голосування відвідувачів сайту та за вибором журі став ролик знятий громадською організацією Центр Стратегічних Ініціатив за фінансової підтримки проекту UNITER, за сприяння Хмельницького порталу та Хмельницького обласного осередку ВМГО “Студентська республіка”. Отримував головний приз автор ідеї ролику та голова Хмельницького обласного осередку ВМГО “Студентська республіка”, студент Хмельницького національного університету Микола Атаманюк, який подав цей ролик на участь у конкурсі на сайті ”МУВІ” — Молодь у виборах”.

         Нагородження переможців відбулося в інформаційній агенції УНІАН. Атаманюк Микола в якості призу отримав відеокамеру, а у виступі пригадав усіх, хто створював ролик, а саме:  Наталію Шмурікову — директора Центру Стратегічних Ініціатив, Балаботкіна Олексія— редактора Хмельницького порталу, а також студреспубліканців, співавторів ідей та головних акторів — Валентина Копецького, Дмитра Прудивуса й Андрія Роздубудька.

         Підбиваючи підсумки конкурсу, оголошеного центром у жовтні щодо просвітницьких відеороликів на тему участі молоді у чергових місцевих виборах Наталія Давидова, директор з розвитку громадської організації “Центр політичної освіти” (ЦПО), висловила думку, що низька явка молоді на місцеві вибори зумовлена її зневірою у майбутньому.

         "Як і очікувалося, за підсумками активізаційної кампанії можна констатувати, що низька явка на виборчі дільниці молодих виборців, якими є кожен третій із загальної кількості тих, хто має право голосу, зумовлена низкою факторів. Зокрема — недосконале виборче законодавство, погана організація роботи комісій у день голосування, зневіреність молоді у тому, що їх голос щось зможе змінити, велика міграція молодих людей всередині держави у пошуках кращої долі або навчання", — сказала Наталія Давидова. Говорячи про сам конкурс, спрямований на підвищення виборчої активності молоді, вона зауважила, що журі у складі експертів центру отримало майже 30 агітаційних відеороликів. "Ми оцінювали ролики за принципом свіжості думки, креативності, використання власних матеріалів”, — зазначила вона.