24 червня в чернігівському пабі «Вареникс» Студреспубліка спільно з клубом «Maski» зібрали молодь для обговорення нових видів літнього дозвілля у форматі Pecha Kucha.
Pecha Kuchа перекладається з японської мови як «швидка балаканина». Саме з Японії такі зустрічі прийшли до Європи в 2008 році, а тепер нарешті вони починаються проводитися і в Чернігові. Суть формату полягає в жорстких рамках для доповідача – 20 слайдів по 20 секунд, що у сумі складає 6 хвилин 40 секунд.
Тему для першого подібного зібрання було обрано «Літо. Дозвілля для молоді. Нові рішення». І дійсно, всі представлені види відпочинку були наповнені свіжими ідеями. Серед доповідачів були представлені наступні організації:
— Страйкбольна команда A.L.C.
— Клуб екстремального відпочинку «Semargl»
— Компанія «Квесторія»
— Клуб мафії «Maski»
— Клуб Молодого Політолога (КМП)
— Клуб історичних реконструкцій «Гульбище»
— Молодіжне об’єднання "Niflheim"
Модератором заходу виступила представниця Студреспубліки Світлана Ярошенко.
Відкривав зустріч представник страйкбольної команди A.L.C. Дмитро Лісовий. Дмитро вразив усіх присутніх тим, що вдягнув повний комплект страйкбольної форми і, крім того, ще й приніс ігрову зброю та обладнання – гранати, міни і т.д. Поки він розповідав присутнім історію та перспективи страйкбольного спорту у Чернігові, за його спиною на екрані демонструвалися фото баталій, що проходили в чернігівських лісах. Коли ж настав час після презентаційних питань, із залу пролунало:
— Дмитре, ваша зброя та форма зовні дуже нагадує справжню. Через це у вас не було проблем з правоохоронними органами?
— Ні, бо коли вони бачать наші «військові дії», то бояться до нас наближатися.
Загалом, виступ Дмитра було визнано найкращим в плані антуражу.
Ще одним яскравим доповідачем став Ілля Бессчетніков – представник КМП (Клуба Молодого Політолога). У підсумку зустрічі організатори визнали, що виступ Іллі був найкращим в плані інформаційного наповнення. Висвітливши проблеми сучасної молоді України загалом і Чернігова зокрема, Ілля повідомив, що в Чернігові все ж є місце, де можна обговорити ці проблеми і знайти шляхи їх вирішення. Цим місцем є Клуб Молодого Політолога. Цей клуб є абсолютно відкритим для всіх. Звісно, якщо ці «всі» знають його правила, принципи, і зобов’язуються їх дотримуватись. А щоб у присутніх не склалося враження, що в КМП тільки розмовляють, але нічого не роблять, Ілля привів список гостей, що навідувалися в Клуб за останні кілька років. Серед них – не тільки чернігівські діячі, а й депутати Верховної Ради, міністри України та мери Чернігова та Мени. Слід зазначити, що весь виступ проходив в невимушеній атмосфері – представник КМП не випускав нагоди пожартувати, що називається, «про наболівше».
Не слід також забувати про інших – Сергій Коломієць з клубу «Semargl» розкрив практично весь спектр екстремального відпочинку в Чернігові – від стрибків з мосту до масових квестів. Ярослав Циганенко з компанії «Квесторія» зацікавив тих, хто хоче активно і цікаво проводити час, граючи в «живі» квести. За його словами, це не потребує значної попередньої підготовки – достатньо бути веселим, кмітливим і мати бодай краплю акторського таланту.
Більш спокійний вид відпочину – інтелектуальну гру «Мафія» презентував Дмитро Бурмістров – представник клубу «Maski». Ця гра дисциплінує розум, тренує увагу, пам’ять і логіку та прищеплює гравцям взаємоповагу. Як сказав Дмитро, «..тільки на «Мафії» можна побачити, що один гравець хвалить іншого за вдале використання брехні». Для тих, хто любить посидіти вдома з друзями за настільною грою, виступила Ольга Титаренко з молодіжного об’єднання "Niflheim" .
Вона розповіла про різноманіття таких ігор в Чернігові – від простих «монополій» до всесвітньо відомої «Dungeons & Dragons», яка триває кілька місяців.
Ну, і, звісно, не слід забувати про Максима Сластьона з клубу історичної реконструкції «Гульбище». Він розповів про вид дозвілля, що дозволяє єднання з історією рідного краю. Реконструкція передбачає повну відповідність минулому – від одягу до засобів пересування. Зокрема, минулого року учасники «Гульбища» здійснили сплав на автентичному кораблі 10 століття загальною протяжністю більше 800 кілометрів.
Для всіх, хто зацікавився новими форматами відпочинку звертайтесь до оргкомітету Pecha Kucha, ми з радістю поділимося контактами представлених організацій, пишіть нам на respublika.cn@gmail.com або vk.com/studrespublika_che.
Що ми маємо у підсумку? Представлений широкий спектр дозвілля для чернігівської молоді, зацікавлені гості, маса позитивних вражень, і найважливіше – бажання проводити такі зустрічі і надалі. Отож, формату Peca Kucha в Чернігові – бути!