Склад був оновлений у бік виключення осіб, що змінили посади або ж у зв’язку з складанням повноважень голів громадських організацій та ін.
Серед нових членів Координаційної ради варто відмітити: Голуба В’ячеслава (начальника відділу у справах сім’ї та молоді Чернігівської міської ради), Приходька Антона (голову Чернігівського обласного осередку ВМГО «Студентська республіка»), Зевако Максима (головного редактора Інтернет-видання «Чернігів-квест») та Шевченко Олександра (голову правління Чернігівського обласного осередку «ВМГО «Молода Просвіта»). А співголовою ради більшістю голосів було обрано одного з лідерів Студреспубліки Олександра Щербу.
Найбільш резонансними питаннями, що жваво обговорювалися були:
1. Зниження верхньої межі віку громадян, віднесених до категорії «молодь» з 35 до 29 років (згідно змін до Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні»).
Адже таке зниження приведе до обмеження кола людей, які можуть отримати належні для молоді пільги. Найважливіше з яких – отримання пільгового кредитування на житло.
Елементарне пояснення необґрунтованості такої зміни навів Валерій Семенець (спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді міської ради): зазвичай молодь закінчує навчання в виші і починає трудову діяльність в 22 роки, наступні 3 роки «бюджетники» мають відпрацювати за направленням (мало коли така робота є добре оплачуваною та й без досвіду отримати гарну заробітну плату майже неможливо), і вже тільки після 25 років молодь починає більш-менш нормально заробляти. А тепер порахуйте: яку заробітну плату треба отримати, щоб за наступні 4 роки виплатити кредит, хоч і пільговий? Неймовірну для молоді. А маючи період часу до 35 років вже є більш реальним, не правда?
Таким чином рішенням ради було направити до відповідних органів свій протест проти даних змін.
2. Проблема корупції в дитячих садках міста, коли необхідно платити хабарі щоб твою дитину взяли до дитсадка. Було затверджено направити до відповідних органів Міської ради запит про стан дитсадків, умови отримання місць у них та їх кількість. На наступному засідання ради її керівні органи мають оприлюднити відповідь з цього питання.
З свого боку хочу сказати, що чутки про хабарі в дитсадках гуляють містом не перший рік. І не варто це питання залишати на самотік.
Після засідання ми поспілкувалися з Олександром Щербою.
― Поки що, на жаль, я не бачив документів, які регламентують діяльність нової для мене посади, тому повного розуміння що саме дає посада немає. Сподіваюсь на те, що у мене розшириться інструментарій для втілення тих задач, які сьогодні стоять у молодіжній політиці, а їх дуже багато. В житті я оптиміст, але коли починаєш аналізувати сьогодення, то розумієш величезний комплекс проблем, в т.ч. у молодіжній політиці. Тож роботи у кожного із нас дуже і дуже багато.
― Що саме Ви хочете впровадити і як?
― Головною задачею на сьогоднішній день для нас – є налагодження роботи молодіжних громадських організацій у районах нашої області. Це є найболючіше питання, адже в районах така робота практично не проводиться. Інший важливий аспект – це просвітництво, виховання свідомого, мислячого покоління патріотів для істинно незалежної України. Ми маємо виховувати державних діячів, а не революціонерів-критиків, яким не подобається сьогодення, та як саме провести зміни, що для цього зробити – не розуміють. Ѓ дуже хороше слово на російській мові «созидать», тому ми маємо віднайти інструменти, як створити покоління, яке зможе дійсно «созидать» для процвітання нашої держави. Як саме? Для покращення роботи із районами разом із управлінням сім`ї та молоді Чернігівського ОДА ми готуємо «Форум молоді Чернігівщини» (робоча назва – авт.), де основною задачею буде зародити молодіжні активні об’єднання у районах. Щодо просвітництва та виховання нового покоління ми маємо перейти на інший рівень діяльності, в нас уже досить розвинуті культурно-масові заходи, тож ми маємо спрямувати більшість наших сил, ресурсів, енергії на інтелектуальні заходи, насамперед такі, які дадуть нам змогу розвинути економічний потенціал області. На моє глибоке переконання ми не маємо стояти осторонь цієї задачі.
― Троє студреспубліканців (Ви, Приходько і Зевако) ввійшли до ради? Про що це може свідчити?
― Так склалося, що молодіжною політикою більшість особистостей займаються досить короткий проміжок часу, зазвичай це студентські роки: 3-5 курси. Як правило після закінчення вишу необхідно шукати роботу, створювати сім`ю і стає дуже важко приділяти багато часу для громадської роботи, мабуть, через це невелика кількість особистостей має значний досвід, який дозволяє дійсно змістовно говорити про спрямованість молодіжної політики в області, задавати ритм і зміст такої роботи. Одним із вирізняючих факторів діяльності Студреспубліки є те, що лідери організації вже значний час займаються питанням молодіжної політики, я, наприклад, у молодіжній організації із 2006 року, а вже у 2008 році закінчив виш, але продовжую активно працювати у цій сфері, так само і Максим, Антон цього року закінчує магістратуру, вважаю що це може свідчити лише про одне, те що студреспубліканці системно та потужно працюють задля реалізації молодіжної політики в Чернігівській області та Україні.
― Яка Ваша особиста оцінка зниження вікового цензу молоді?
― На сьогоднішній день я не віднайшов жодних змістовних матеріалів, як і би обґрунтовували необхідність встановлення саме такого віку для категорії населення «молодь». Незрозуміло чому саме 29 років або чому 35 років?
Незрозуміло на основі чого пропонується зменшення віку молоді. Будь-яке змістовне питання має вирішуватись із системного погляду, того яке майбутнє ми плануємо будувати, в якому суспільстві ми бажаємо жити і що для цього потрібно реалізувати. Поки нам не представили таку «картинку майбутнього» – в якому соціальному устрої ми будемо жити. Якщо таке розуміння є, то необхідно його представити громаді. Якщо такого розуміння немає – це ще одна імітація реформ у нашій країні.