Site icon Студреспубліка

Чому Мінмолодьспорт виступає проти активної молоді?

Why Ministry of Youth and Sports opposes the active youth? (en)

Міністерство молоді та спорту вперто не хоче працювати з широким колом організацій громадянського суспільства. Замість того, щоб виконувати постанову суду, повторно призначити конкурс проектів для громадських організацій і налагодити партнерські відносини з молодіжними та дитячими організаціями, керівники міністерства відмовляються від відкритого діалогу, саботують зміни та вводять суспільство в оману. Далі — подробиці  [+ відео].

Нагадаємо, цього року Мінмолодьспортом на чолі з Дмитром Булатовим був проведений дуже скандальний, заангажований і непрозорий конкурс по відбору для фінансування найкращих проектів молодіжних і дитячих організацій. Громадські лідери не погодилася і згідно демократичної процедури подали в суд. У підсумку, 14 жовтня 2014р. за вагомої участі в процесі Студреспубліки й інших сміливців – виграли!

Яка ж ситуація на даний момент? «На жаль, не бачимо сприяння з [боку] міністерства. Є інформація про те, що на активістів збираються матеріали в СБУ: міністерство сприяє цьому, щоб на нас збиралися матеріали, щоб міністр міг проти активістів їх використовувати, хоча ми просто відстоюємо права громадськості», — коментує Станіслав Куценко, представник Української Студентської Спілки.

З цього приводу наведемо і думку Алли Негрієнкоголови ВДГО «Школа Безпеки», власне, позивача по справі громадських організацій проти Мінмолодьспорту: «Керівництво міністерства не хоче навіть спілкуватися з лідерами молодіжних і дитячих організацій. Останній приклад, коли ми, дитяча громадська організація, одразу після суду, 17 жовтня, звернулися до керівництва міністерства з пропозицією з метою налагодження стосунків і подальшої співпраці провести зустріч із лідерами молодіжних і дитячих організацій, у черговий раз відповіді так і не отримали. На багаточисельні дзвінки через приймальні міністра, його заступників чули у відповідь, що той у відпустці, той у відрядженні, той на нараді, а насамкінець нас відправили записатися на прийом через громадську приймальню. Нас не хочуть чути, нас не хочуть бачити!

До речі, у календарних планах роботи міністерства я особисто вичитала дуже цікаві речі: виявляється, міністерство проводить чи не щомісяця чимало заходів всеукраїнського та міжнародного рівня для молоді, про які молодь навіть і не чула. І звітів про виконання календарних планів і планів роботи ми також від міністерства не чули й не бачили на його офіційному сайті».

Цікаво, що ж із приводу протистояння Булатова і Ко з громадськими організаціями, думає керівництво Мінмолодьспорту? Послухайте першого заступника Міністра молоді та спорту України Андрія Вишняка, який не просто не хоче шукати злагоди, виправдовується за програну справу, а, як виявляється, банально не володіє матеріалом«На суд, на жаль, не було допущено представників міністерства, тому що ті організації, які були проти проведення відкритого конкурсу, вони створили умови, вони створили тиск на суддю, вони створили тиск на представників міністерства, за яких відбулась така ситуація».


Натомість, народний депутат України Віталій Іляшенко зробив зауваження заступнику міністра молоді та спорту: «Доведення справи до суду під час взаємодії з молодіжними організаціями – це ознака поганої комунікації між міністерством і молоддю».  

Нардеп порекомендував Міністерству приділити особливу увагу напрямку патріотичного виховання молоді: «Кошти, які не були використані під час конкурсу проектів в цьому році варто було направити на патріотичне виховання молоді шляхом проведення безпосередньо міністерством літніх патріотичних таборів». Політик попросив Мінмолодьспорт збільшити бюджет проектів на наступний рік і завчасно проводити навчальні тренінги по написанню проектів, щоб покращити їх якість.

Про засідання Громадської ради при міністерстві від 31 жовтня, де, звісно, було обговорена кризова ситуація в державній молодіжній політиці, повідомляє один із лідерів Студреспубліки Олександр Щерба: «Андрій Вишняк із приводу судової справи заявив не про план діалогу для влагодження конфлікту з громадянським суспільством, а знову розповідав, що… буцімто громадські обєднання влаштовували тиск на суд, у звязку з чим Вишняку дзвонив суддя, а також, що нібито на слуханнях у суді перебував уповноважений представник міністерства, який цей «тиск» бачив. Таких відвертих «відмазок» я вже давно не чув! В інтерв’ю «ДАР-ТВ» він сказав, що представника міністерства не допустили — а на засіданні Громради заявив, що представник міністерства там був… Насправді ж, є постанова суду, де позначено, що 14 жовтня не було нікого від міністерства, вони тоді тупо «відморозилися». Якщо б європейський чиновник настільки забрехався, то як би він учинив?!»

На жаль, у керівництві Мінмолодьспорту ми маємо класичну ситуацію зловживання владою. Молодіжні та дитячі організації поділили на правильні «свої» та неправильні – «не свої». Своїм — фінансову й організаційну підтримку, не своїм — гарні слова про «відкритість і прозорість». А коли справа дійшла до суду, то чиновники не гидують неправдою та навіть залякуванням. Ми, громадськість, повинні це зупинити!»

«Шкода, ніяких позитивних змін у галузі роботи з громадянським суспільством в Україні, принаймні те, що стосується молоді, не відбулося. Брехня, маніпуляції, фальсифікації, ми підозрюємо, що ще й корупція», — підсумовує голова ВМГО «Студентська республіка» Павло Вікнянський.

Активісти виграли суд у Міністерства молоді та спорту