fbpx
 
ВМГО "СТУДЕНТСЬКА РЕСПУБЛІКА"
 
ПРОЕКТ "НОВИЙ СТАРТ" 2009
Україна сьогодні: Новий старт. Економічний і соціальний розвиток

 

Суспільна рівновага підтримується лише безперервною працею.В.І.Вернадський

 

ІСТОРІЯ ПРОЕКТУ

Свій початок проект взяв у квітні місяці 2009р., тоді він став реальною реакцією здорових сил суспільства на кризову ситуацію, яка склалася в Україні.

МЕТА ПРОЕКТУ

1. Нові задачі для України в умовах світової економічної кризи.

2. Використання інтелектуального потенціалу молоді для розробки пропозицій до Стратегії розвитку України на 2010-2020 роки шляхом проведення конкурсу на найкращі оргпроекти та наукові розробки, оргдіяльнісної гри з проблемним завданням: “Україна сьогодні: Новий старт. Економічний і соціальний розвиток” і Молодіжного економічного саміту.

3. Створення майданчика для діалогу щодо застосування здобутих знань та реалізації власних ідей молодим поколінням українців.

4. Реалізація найкращих оргпроектів та наукових розробок щодо забезпечення соціально-економічного розвитку.

УЧАСНИКИ

Студенти переважно економічних та інших спеціальностей, аспіранти, наукові співробітники, молоді підприємці, творча молодь.

ПОРЯДОК ТА МЕХАНІЗМ ПРОВЕДЕННЯ

1) Прийом робіт від учасників на тему: “Практичний оргплан змін української економіки” — до 30.04.2009 року

Було отримано близько 100 робіт, серед яких спеціально сформована відібрала найкращі, автори яких були запрошені на другий етап.

2) Проведення оргдіяльсної гри серед переможців першого етапу: 13.05-15.05.09 року

Оргдіяльнісна гра виступила базою розвитку та винайдення концептуально нових, актуальних та дієвих рішень щодо економічного та соціального розвитку України. Головне проблемне завдання, яке вирішувалося на оргдіяльсній грі — «Практичний оргплан змін української економіки» як Стратегія розвитку України до 2050 року. В процесі гри були застосовані ряд методів та інструментів, які надали змогу глибоко зануритися у проблематику та віднайти відповіді на найскладніші питання, перейти на якісно новий рівень мислення учасників.

Гру експертували авторитетні спеціалісти, а з факультативами виступили відомі вчені: доктор фізико-математичних наук Леонід Фінкель, доктор психологічних наук Олег Анісімов та ін.

3) Проведення Молодіжного економічного саміту як презентація напрацювань та планування подальшої роботи: 17 травня 2009 року

Відразу після оргдіяльносної гри був проведений Молодіжний економічних саміт експертів, учасників гри, наукових працівників, журналістів і додатково відібраних представників молоді, під час якого були презентовані найкращі напрацювання, котрі пройшли горнило випробування конкурентною грою. Також було сплановано подальші плани та було проведено нагородження переможців.

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЕКТУ

Найбільшу увагу учасники приділили проблемам освіти та розвитку людини, енергозбереження та ефективного використання ресурсів, “відкатним схемам” та корупції, недосконалості системи державного управління, майже повній відсутності інновацій та ефективної інфраструктури тощо. Були запропоновані «точки удару» в економіці, а також розглянуті альтернативні сценарії розвитку країни (мілітарна, родова, експансіоністська, авторитарна та інші моделі).

Вперше в історії України горизонт стратегування розвитку України було розширено аж на більше, ніж 40 років — до 2050 року.

Отже, підбивши підсумки проекту «Новий старт», учасники Саміту вирішили наступне:

  • подальше залучення молоді та експертів для розгортання Стратегії розвитку України до 2050 року;
  • удосконалення конкурсних робіт учасниками (по завершенню ОДГ учасники вирішили покращити свої роботи на базі нових отриманих знань та досвіду);
  • налагодити постійне спілкування учасників та експертів проекту на базі сайту Студреспубліки;
  • багатоетапність проекту: учасники та експерти дійшли згоди, що конкурсна частина «Нового старту» має бути продовжена, приблизний час другого етапу – осінь 2009 року.

Отож, «Новий старт» розпочато! Далі — робота!

Україна сьогодні: Новий старт (оновлено)

Фотогалерея >>>

Обговорення >>>

Виступ Олега Анісімова «Нет технологизма — нет надежности и уверенности» >>>

Доповідь Леоніда Фінкеля «Точка зрения на ожидание Иного в Украине» >>>

Ірина Кузнецова: ОДИ. Или как «выключить учебники и включить креатив» >>>

Хроніки: День перший >>>

Хроніки: День другий >>>

Хроніки: День третій >>>

Думка з-за кордону (Німеччина) (de) >>>