fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
05-03-2009 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Від мислення до діяльності! Або як стати ефективним!

Учасниками та гостями активного оргдіяльнісного семінару (гри) було біля 80 чоловік із майже всіх регіонів України, що пройшли попередній відбір. Проходило все у Карпатах, на території Сколівського району Львівської області — спорткомплекс «Тисовець».

«Зимова Студреспубліка» як ОДГ (оргдіяльнісна гра) вимагала від учасників та організаторів глибокого занурення у проблематику. Отже, щоб знайти відповіді на питання, всі не просто відмовилися від вживання алкоголю, але і працювали в над-жорсткому режимі: засиджувались під час обговорення проблематики аж до ранку. Це дало чудовий результат. Отже, як все відбувалось.

У перший день із вокзалу до місця проведення гри учасників перевозили військові машини із суворими супроводжувачами у військових формах. Це трішки збентежило учасників, які не зрозуміли що з ними збираються робити. Трохи налякані, але вже дисципліновані учасники прибули на базу. Їх зареєстрували та відвели по кімнатах. О 14:00 відбулося відкриття. Воно почалось із привітання, знайомства та установчої доповіді Керівника гри, «втілення зла на землі» Павла Вікнянського. І ось тут більшість зрозуміли, що вони дійсно «влипли». Наші «лідери» не очікували на таку суворість та постановку питань. Нерозуміння ситуації поглибилось.

Під час установчої доповіді Павло розповів учасникам рамки та формат гри, познайомив учасників із командою організаторів, який складався з експертів (голова ВМГО «Студентська республіка» Володимир Крутько та керівник аутсорсінгової компанії «РОСТ» Олександр Бланк), модераторів, хроніста (директор компанії «ПРОМО груп» Олена Бояркіна), психолога та орггрупи (Ольга Коваленко, Станіслав Стародуб).

О 15.00 почалась перша робота по групах. Груп було 3. Першу групу модерував ігротехнік Олександр Уриваєв, другу — науковець Олена Могилко, третю — громадський діяч Олександр Щерба. Всі напрацювання груп повинні були виглядати у вигляді схем, а презентувати їх повинні були капітани на пленумі. Одразу ці схеми підлягали перевірці на логічність і розуміння шляхом запитань.

Потім груп стало багато і формуватись вони вже почали більше по своїм позиціям, а не з того погляду, в кого очі красивіші. Постійно гравці попадали в скрутне становище. Потрібно було постійно замислюватись: хто такий лідер, чим він відрізняється від ефективного лідера, хто такі особистість та ефективна особистість, ким є я, як виграти, що відбувається взагалі?!. Кожного дня на пленумах зазначались нові завдання, які гравці повинні були розвязувати в інтенсивному ритмі.

Також періодично проводились релаксивні заняття з бальних танців і ряд корисних факультативів.

Так як захід відбувся за підтримки регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, то на всіх чекав цікавий візит гостей із Німеччини по лінії JUSOS — молодіжної організації Соціал-демократичної партії Німеччини. Філіпп Цеттель та Андро Шолль розповіли про досвід відносин JUSOS із материнської партією та роботу в рамках мережі молодіжних організацій соціалістів у Європі.

Цікавими були також факультативи спеціаліста у сфері неформальних комунікацій, який працював на ринках політтехнологій, реклами, PR України та Росії Олександра Бланка («Особистість — категорія розвитку»), голови Народно-демократичної ліги молоді, голова оргкомітету з підготовки Студреспубліки Павла Вікнянського («Студентське самоврядування — інститут, який потребує переформування»), ігротехніка Олександра Уриваєва («Принципи системного світогляду») та психолога о. Антонія (Антон Рудий) на тему «Основи трансактного аналізу».

Кожного дня виходило спочатку «військово-патріотичного» характеру, а потім з функцією зворотного зв’язку яскраве видання «Хроніки», яке відображало ситуацію в грі, де учасники мали можливість вільно розміщувати свої матеріали.

Повернемося до опису подій. Найпопулярнішими словами для спілкування вже на другий день стали: «самовизначення», «рефлексія», «фіксація», «позиція», «співвідношення», «система» (до речі, улюблена асоціація гравців із Олександром Уриваєвим). Олександр взагалі заплутав учасників ким він є на грі: то він модератор, то хоче бути експертом, то раптом простий гравець. Однозначно можна сказати, що він вже не той, хто був вчора :). Його відкриттям на грі була схема «система в системі», яку він презентував на своїх методологічних консультаціях щоночі.

На третій день почало зявлятися розуміння логіки гри, що дало результат під кінець гри, останнім завданням якої було творче відображення того, що відбувалось у формі притчі або іншої метафори.

Закінчилась гра рефлексією та шикарним раутом, під час якого відбулося нагородження учасників спеціальними дипломами. Червоні дипломи з відзнакою отримали: 3 місце — Тіщенко Ірина (м. Одеса), 2 — Писаренко Ірина (м. Полтава), 1 — Мартиросян Марія (м. Харків). Ще п’ятеро найактивніших отримали подарунки у вигляді цікавих книг. Як головна переможниця Марія Мартиросян ще отримала HDD-накопичувач.

Ранком 22 лютого учасники ЗиСР розробили план дій, який, особисто та шляхом об’єднання в малі групи, вони обіцяли втілити в життя.

Від імені оргкоманди, хочу подякувати всім учасникам за їх розум, силу, творчість та професіоналізм. Зараз справа залишилось за малим: реалізувати у життя все, що розроблено та заплановано і доказати всім та собі, в нашій країні можна не тільки розмовляти, а реально ефективно мислити та діяти!

Фотогалерея




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Олена Могилко