fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
10-08-2016 / Аналітика /  Україна

Великі цілі — це дуже круто!

skQOCFoFnJ4На днях Студреспубліка провела всеукраїнське модернізаційне онлайн-обговорення за участі регіональних команд Студреспубліки різних регіонів та експертів-філософів Михайла Мінакова та Володимира Фадєєва. Тема дискусії: «Позитивні сценарії модернізації: роль громад і молоді». Модерував відео-розмову лідер республіканців Павло Вікнянський [+ відео].

6 серпня 2016р. у рамках бонусної програми з підготовки до фіналу Студреспубліки-2016 для новообраних Студентських мерів і депутатів Студентських магістратів був зорганізований відео-міст між різними регіонами України, експертами та хед-офісом. Задача заходу — допомогти майбутнім учасникам фіналу, ОДГ краще підготуватися, бути більше в матеріалі і відрефлексувати тему. Подробиці — в матеріалі.

Розмову розпочав лідер республіканців Павло Вікнянський, який привітав усіх із використанням передового комунікативного інструменту. Чому Україна падає так, що дна фактично немає? Як ми можемо цьому завадити? Що нам зробити, щоб Україна просувалася далеко-далеко вперед? Як нам використати наше (ваше) лідерство, щоб права не утискали, а можливості не скорочували? Врешті-решт, навіщо потрібна модернізація, адже це доволі болісний процес? — Отак звучали головні питання від Вікнянського для подальшої, як він висловився, «публічної розмови в самому правильному сенсі, який тільки може бути».

Що ж таке, власне, модернізація?

k6tSD6fptyYФілософ, експерт Студреспубліки, президент Фонду якісної політики Михайло Мінаков на початку зауважив на правильному розумінні терміні «модернізація», адже наші політики часто використовують його у невірному розумінні лише технічного процесу, скажімо так, оновлення труб, озброєнь тощо. Але насправді модернізація – це суспільно-політичний, культурний, багатоплановий процес, який у т.ч. включає і технічне оновлення. Передусім, це заміна архаїчного суспільства на модерне, важливість не традиції, а інноваційності, розрив публічного і приватного, велике значення раціональності, людської солідарності навколо прав людини.

Далі про особливості сучасної молоді говорив філософ, експерт ЗиСР-VIII, завідувач відділу філософських проблем етносу і нації Інституту філософії ім. Григорія Сковороди НАН України Володимир Фадєєв. Занепад національно-державного проекту в усьому світі і в Україні призводить до величезної різнорідності, а Студреспубліка є одним зі способів, який дозволяє «приборкати» різнорідність різних регіонів. Відповідно, на думку експерта, частина покликання Студреспубліки в узгодженні різних позицій, цінностей, інтересів, знайдення спільного світоглядного, ідейного знаменнику.

Пріоритети модернізації

По черзі висловлювалися зі спробами запропонувати модернізаційні проекти, задати питання, подискутувати про проблеми модернізації представники Запоріжжя, Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Полтавщини, Чернігівщини, Києва, Миколаївщини, Сумщини, Тернопільщини, Донеччини. Дехто казав, що у молоді буцімто не вистачає сил для великих змін, дехто, що старі кадри при владі не дають розкритися талантам молодих лідерів, піднімалося питання і апатії, депресняку, які охопили українське суспільство.

Вікнянський запропонував не губитися, не занижувати власний потенціал, не боятися чогось масштабного, адже «великі цілі — це дуже круто!»

Почувши та проаналізувавши все, фід-бек дали й експерти. Михайло Мінаков зазначив пріоритети модернізації: 1) необхідно відновити Україну як місце для життя, «щоб хотілося хотіти», 2) Україна — це місце свободи, і 3) місце творчості, інновацій, де людина може реалізувати себе, при цьому неважливо, де вона живе: в місті чи селі. Не варто повторювати помилок не дуже гуманного проекту радянської модернізації, де «не було ні логосу, ні фалосу», а шукати натхнення в проектах громад поза імперським центром у Києві, проектах самоорганізації, волонтерства, активізму та самоуправління.

Як наголосив професор Мінаков, у сучасній Україні радикально менше стає місць, де сучасне і майбутнє осмислюються; токсичність політичних і суспільних структур зростає, і «вашому поколінню буде важче, ніж нашому з Володимиром». Він закликав допомагати всім у республіканському русі (Студреспубліці, політичному крилу, іншим ініціативам), хто бере на себе відповідальність і досягає результату — допомагати і у вигадуванні проектів, і в реалізації, і в отриманні насолоди від результату.

Покликання Студреспубліки в руслі модернізації

У свою чергу Володимир Фадєєв нагадав, що спроби модернізації у нас уже були, зокрема в Радянському Союзі, тоді технічна модернізація розвивалася дуже швидко, але соціальні відносини залишилися відсталими. Інтелектуал підкреслив, що на першому рівні повинна бути модернізація між людьми, а все інше докладеться. Аналізуючи ситуацію в сучасному ЄС, він зазначив, що там поки перемагає ідеологія безпеки, отже модернізаційний тренд також у кризі. Що ж робити українцям? Необхідно створити певну мережу, простір, в якому можна буде реалізовувати модернізаційні проекти — і Студреспубліка схожа на таку мережу.

Павло Вікнянський у заключному слові зауважив, що всім регіонам є ще над чим працювати і над собою, і з делегаціями, аби на фіналі Студреспубліки показати логічне завершення всього року і нашої спільної роботи над модернізацією країни. Також лідер республіканців підкреслив, що зараз головне зберігати адекватність, здоровий глузд і бути критичним до всього, що відбувається в суспільстві.

З технічною модерацією допомагав один із лідерів Студреспубліки Олександр Щерба.

Аналітика гри-2016




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки