fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
29-08-2015 / Аналітика /  Україна

Студреспубліка-2015: рефлексія про гру

IMG_5374 - копияМихайло Мінаков, філософ, експерт Студреспубліки: «За результатами гри, я би радше говорив про неготовність молоді йти разом із Заходом на шляху до сучасності. Ми маємо не тільки прогнозувати майбутнє. Завдання «Студентської республіки» — створити республіканське вільне майбутнє нашого суспільства».

Кожного року експерти, котрі відвідують фінал Студреспубліки з метою проконсультувати учасників, прочитати факультатив, взяти участь у іноді гранично гострій дискусії щодо проблемного завдання гри один із одним і з молоддю, залишають свої рефлексивні коментарі про минулу гру. Читайте перший відгук друга й екперта Студреспубліки Михайла Мінакова.

Цьогоріч фінальна Студреспубліка мала продемонструвати ступінь готовності молодого покоління до нової спроби модернізації України.

За результатами гри, я би радше говорив про неготовність молоді йти 12разом із Заходом на шляху до сучасності. Однак цінність свободи і самореалізації так само важливі для студреспубліканців, як і для їхніх західних однолітків. Вочевидь перед нами парадоксальна ситуація, що примушуватиме молодих українців до пошуків «третього шляху» та перевинаходження велосипеду. Фактично, йдеться про зволікальний розвиток із масою ризиків для існування держави України. Західний досвід свободи, здається, не має особливої поваги серед нашої молоді.

Якщо погодитись із прогностичною функцією організаційно-діяльнісної гри, то цього року ми маємо кілька симптомів близького політичного майбутнього:
• перевага скромних секторальних реформ над великими проривними стратегіями,
• зростання ролі індивідуальних проектів над великими колективними,
• зростання можливостей для жінок-політиків.

Зрештою, досить втішні результати. Поживемо, побачимо.

Однак мій модернізаційний максималізм це не влаштовує. TdCiJ4TO9y8Гра продемонструвала, що демодернізаційні тенденції також підтримуються молоддю.

Військова реформа чомусь сприймається в її архаїчних формах. Натомість можливий модернізаційний ефект оновлення ВПК, спрямованого на створення ідеальної оборонної системи, залишався непоміченим. Мрія в сильну руку, здається, поєднує старе і молоде покоління українців.

Також я помітив готовність частини студентської молоді до відмови від власних свобод на користь створення авторитарної популярної влади. І це під гаслами європеїзації. Вочевидь, така суміш уявлень говорить про недоліки громадянської освіти в українських школах і вишах. Імовірно, Студреспубліка має посилити заходи з громадянської освіти у між-ігрові періоди.

СР — школа політичних лідерів України. Якщо громадянські цінності свободи, підприємництва і самореалізації не будуть частиною компетенцій, створених цією школою, то діяльність СР може виявитись контрпродуктивною для країни. Ми маємо не тільки прогнозувати майбутнє. Завдання «Студентської республіки» — створити республіканське вільне майбутнє нашого суспільства. У нас є лише те майбутнє, яке ми самі створюємо.

Аналітика гри-2015




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Михайло Мінаков