fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
15-12-2016 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Перед початком нового, згадаємо про приємне минуле

26492790733_7aaaae5b2b_oЗа пару днів до фіналу «Кращого студента України-2016» хотілося б згадати, як же проходив суперфінал КСУ-2013/2015. Подія відбулася в Ужгороді цієї весни. Детально про все в ефірі телеканалу «Культура» розповіли лідер республіканців Павло Вікнянський і лауреатка в номінації «Кращий студент України (комплексна характеристика)», талановита співачка Ірина Островська.

Звідки з’явилася ідея проведення «Кращого студента», як проходять регіональні етапи, які конкурси на фіналі та хто тоді переміг – про все це та багато іншого читайте в стенограмі.     

Юлія Дичук: Друзі, у нас присутні гості – це голова ВМГО «Студентська республіка» Павло Вікнянський, доброго ранку. Та лауреатка конкурсу, про який ми сьогодні будемо говорити – «Кращий студент України» – Ірина Островська. Друзі, 14 травня, одночасно з Євробаченням, проходив фінал конкурсу «Кращий студент України» в Ужгороді, в якому, власне, Ірина брала участь. Давайте поговоримо детальніше про цей конкурс: як він створився, хто у ньому бере участь?

Павло Вікнянський: Історія конкурсу вже має більше ніж 10 років. Спочатку він з’явився як місцевий регіональний проект одночасно в декількох регіонах України, найкраще відбувався на Полтавщині. Далі виникла ідея, що треба зробити якийсь такий батл між студентами різних регіонів України і проводити фінал – це як Євробачення, але ще і відмінники, соціально активні люди, люди з громадянською позицією, які займаються студентським самоврядуванням.

Юлія Дичук: Тобто різні номінації були?

Павло Вікнянський: «Комплексна характеристика», де була Ірина — це такий собі універсальний боєць. А були ще окремі номінації: «Кращий студент-науковець», «Кращий студент-спортсмен», «-громадський діяч», «-медійник», «-програміст», «-дизайнер» тощо.

Юлія Дичук: Ірино, тепер Ви маєте нам розказати, як Вам вдається поєднувати всі ті риси, про які сказав Павло, і, власне, де Ви навчаєтеся і чим займаєтеся?

Ірина Островська: Представляла я Київський національний університет харчових технологій, навчалася  на спеціальності «Менеджмент організацій» і стала «Кращим студентом Києва». І вже, звичайно, коли був всеукраїнський конкурс, фінал, зібрали всіх переможців регіонів і навіть сказали, що збиратимуть усіх переможців за 3 останні роки. І я так порахувала, що конкуренція повинна бути здорова. У мене в номінації було 8 конкурентів, усі були досить гарно підготовлені. У нас було 3 конкурси, перший із них – «Візитна карточка», тобто у вільному порядку ти маєш представити себе, чи то це буде відео, чи мініатюра, чи сценка, чи просто ти виходиш і кажеш: «Хай!» — це абсолютно ваша творчість.

Максим Прудеус: Як Ви це робили?

26492771713_7fa1485fb1_oІрина Островська: Я знімала і монтувала відео, показувала себе з різних аспектів в університеті, показувала, що я і соціально активна людина, і брала участь і в КВНі, і в різних конкурсах, фестивалях, у «Голосі країни», тому що я творча людина – я співаю. Другий конкурс був творчий, і так вийшло, що один тільки учасник танцював, а всі інші співали.

Максим Прудеус: Співочі українці. Що Ви співали?

Ірина Островська: Я співала пісню іноземною мовою, Альоша – Sweet people, вона представляла її на Євробаченні, це улюблена моя пісня.

Павло Вікнянський: Це було дуже гарно, до речі!

Юлія Дичук: Зі сторони підтверджують!

Ірина Островська: І третій конкурс – потрібно було придумати соціальний проект, показати перші кроки до його створення і в чому його ідея. Як говорилося, я – соціально активна людина і в університеті підтримую один зі дитячих будинків Києва, але моїм головним соціальним проектом було надання гранту людям, які їдуть у зону АТО, співати та підтримувати наших бійців.

Юлія Дичук: Розкажіть, будь ласка, про конкурс. Кращий студент обирається щороку, так, спершу – по областям, а потім – фінал. Хто може там брати участь?

Павло Вікнянський: Будь-хто може брати участь, будь-якого віку, хто є студентом, незалежно від форми навчання. Навіть за останні роки ми практикуємо, що виші I та II рівнів акредитації можуть брати участь. До речі, універсальна переможниця, дівчинка, яка перемогла у номінації «Комплексна характеристика» — вона навчається у коледжі. Можливості є абсолютно для всіх проявити себе, бо слоган конкурсу: «Кожна людина заслуговує на визнання та винагороду».

Максим Прудеус: Ірино, як Ви себе почуваєте в якості переможниці?

Ірина Островська: Я стала учасницею, тобто я стала переможницею на регіональному рівні, а вже далі стала просто лауреатом. Ну, звичайно, є гордість, звичайно, пишається університет мій за мене і я, в першу чергу, сама за себе. Тому, що дійсно, я – активна людина, яка вміє поєднувати і навчання, і концерти, виступи, і я люблю такий шалений ритм. Знаєте, якщо для когось Київ: «О Боже, як ти там живеш?!», то для мене це – рай. Тому що, коли я приїжджаю додому (я сама з Полтавської області, м. Лубни), і там ти виходиш о 6-й годині вечора – і нема нікого на вулиці! І, звичайно, було дуже приємно взяти участь у всеукраїнському конкурсі, не зважаючи на те, що не вдалося вибороти перемогу, але, тим не менш, ми дуже круто провели час.

27063438006_65ca4d7601_k27063503606_88044fe7b1_o

 

 

 

 

 

 

Максим Прудеус: Які Ваші плани на майбутнє? Які наступні конкурси?

Ірина Островська: Мабуть, все, що пов’язано зі студентством, уже трохи на другий план відходить. Будемо зараз у кінці травня знімати відеокліп на авторську пісню. І є в планах, до речі, піти на «Голос країни» знову – я вже була, але хочу випробувати свої сили ще раз. Проте ще вагаюсь, тому не знаю, подивимося.

Юлія Дичук: Побажаємо Вам успіхів і, звичайно ж, пишаємося, що в Україні є такий конкурс – «Кращий студент України», коли можемо позмагатися і студент має право вибороти першість. Це дуже мотивуюче для студентів, бо інколи буває замало соціальної активності, стає тісно в межах свого інституту. Дякуємо вам за цей конкурс, дякуємо, що завітали на чудову розмову.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: За матеріалами ТК «Культура»