fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
18-07-2017 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

Наш Голос за освіту майбутнього: на Полтавщині відбулася Студреспубліка!

«Ми змінимо світ, зітрем стереотипи…» – слова, з яких починали кожен день республіканці ХІХ Полтавського регіонального етапу Міжнародної програми «Студентська республіка», який проходив із 14 по 16 липня 2017р. на базі відпочинку «Оріль» у с. Ряське Машівського р-ну, де сходяться в одну точку Полтавська, Дніпропетровська та Харківська області [+ відео].

Про те, як проходила найочікуваніша молоддю подія року на Полтавщині, як розгорталися події в грі, хто став Студентським мером і депутатами Студентського магістрату — читайте далі.

Цього року новоспеченими громадянами Республіки були як новачки, так і «старички», які зійшлися в одне велике конкурентне змагання за конструктив і смисли в осяянні майбутнього регіону. Усього було близько 100 учасників із усієї Полтавщини.

Перший день: ОДГ-подібна гра

photo_2017-07-18_18-04-03Губернатор Полтавської Студреспубліки Антон Назаренко дав старт грі, представив профільних міністрів і закликав вести потужну, але чесну боротьбу. Потім відкрив двері Перший республіканський університет. Його ректор Олександр Глазов анонсував можливості для отримання знань, які так необхідні в державотворенні, місцевому самоврядуванні та розвитку громадянського суспільства.

Протягом 3-х днів прогресивна молодь, лідери та досвідчені експерти розмірковували над серйозною та потужною темою: «Освіта – ключовий напрямок нової індустріалізації Полтавщини». Перший день проходив у ОДГ-подібному форматі [ОДГ — оргдіяльнісна гра], де велася інтелектуальна дискусія та представлялися ідеї, проекти та рішення щодо освітніх проектів задля нової індустріалізації та розвитку нашого регіону в цілому. На ролі експертів було запрошено: політика, одного з лідерів Партії «Республіка» Олега Слизька та представника Інституту розвитку міста Полтави Артема Іванюка.

photo_2017-07-18_20-07-34-1photo_2017-07-18_16-12-46photo_2017-07-14_14-42-16

 

 

 

 

 

 

На виході планувалося отримати реальні проекти щодо розвитку освіти на Полтавщині. Думок і позицій було багато, але змістовна критика учасників і експертів у грі залишила лише декілька реальних, це, зокрема, проект по щорічному Всеукраїнському освітньому форумі в Полтаві задля продукування ідей реформування сфери освіти, по створенню сучасної кадрової інженерної школи з метою випуску конкурентоспроможних фахівців, проведення моніторингу громадської думки в учнів і студентів, а також батьків, викладачів і роботодавців, щоб сформувати запит на зміни та зібрати свіжі ідеї, проекти з насиченням усіх професій вивченням іноземних мов і володінням ПК.

Одна з груп прямо під час гри чудово презентувала образ майбутнього конкурентоздатного спеціаліста і показала взаємодію факторів, що впливають на його формування. Однак, Олег Слизько розкритикував недопрацювання учасників, адже ідеї є, але втілення їх практично — не розписане. Це небезпечно, республіканці вважають, що якщо цього не робити, то є велика загроза підкорення зовнішнім силам — це є недопустимим. Після цього в рамках ОДГ він декількома монологами дав міні-факультатив по історії та сьогоденню розвитку освіти в Україні.

photo_2017-07-14_20-54-39У другій половині дня відбулася зустріч з Полтавським міським головою 2006-2010рр., депутатом Полтавської міськради Андрієм Матковським. Розмова була про місто Полтаву, про ситуацію в Україні в цілому і Студреспубліку. Андрій згадав про часи свого мерства, про підтримку молодіжних проектів, зокрема Студреспубліку і, звичайно, не оминув велику політику. Дискусія вийшла жвавою, було багато різних думок, учасники опонували депутату в багатьох питаннях, що є невід’ємною складовою діяльності Студреспубліки – смислове протистояння думок, лише в якому народжуються гарні ідеї. Наприкінці Андрій Матковський побажав успіхів республіканцям, а депутат міськради Олександр Глазов заявив, що не проголосує за міський бюджет-2018, якщо в ньому не буде багатьох проектів розвитку для молоді, зокрема Студреспубліки.

Увечері відбувся факультатив фахівця20158189_703865773148367_790851368_n Інституту розвитку міста Артема Іванюка про реалізацію Бюджету участі (партисипаторного бюджету) у м. Полтаві. Артем презентував великі можливості для самореалізації молоді в місті шляхом створення благородних ініціатив і участі в громадянських проектах. Із цього приводу цікаві ідеї в учасників народилися одразу.

Закінченням навчання в Першому республіканському університеті послугував випускний, де були нагороджені дипломами та стипендіями найактивніші студенти. Ректорат випускникам подарував «Нічну тусу» та гру в «Студентську Мафію» від Дмитра Кандиби.

Другий день: рольовуха

Починаючи з другого дня, учасники були повністю занурені вже у стратегічну, рольову гру, ідеєю якої було в ігровій формі змоделювати реальну ситуацію в країні з владою та народом, політикою та бізнесом, апробувати механізми виходу з кризи державотворення й обрати дієвий Студентський магістрат на чолі зі Студентським мером.

photo_2017-07-18_16-13-02

Рольовуха розпочиналася класично: оцінка об’єму роботи, прийом на посади Мінсоцполітики і праці, запит на стартапи, початкова криза при створенні «держави», пасивність, корупція і, як наслідок – створення самопроголошеної території «Комуна», яка не хотіла жити по законах Республіки, мотивуючи це тим, що вже давно пережила рівень державний і досягне більшого розвитку, діючи самостійно. Спочатку губернатор і вся Адміністрація намагалася тиском повернути собі нахабно огороджену територію, публічно ображала та погрожувала лідерам Комуни, але ні поліції, ні чиновникам рівним рахунком не вдалося нічого. Пізніше у когось із Адміністрації Республіки народилася ідея просто поговорити з представниками Комуни без камер і без краваток. Цікаво, що зустріч відбулася саме на території самопроголошеного утворення. Дуже дивно, що були витримані всі дипломатичні норми, результатом яких став референдум.

photo_2017-07-14_20-56-09Ініціативна група зібрала необхідні підписи, зареєструвала рішення в ТВК, губернатор Назаренко особисто слідкував за законністю й прозорістю його проведення. Республіканці прийняли рішення про відкрите голосування й виставили всього одне питання: «Чи підтримуєте Ви існування в Республіці самопроголошеної території Комуна зі своїми кордонами і законодавством?» Участь у референдумі брали одночасно всі громадяни, у т.ч. жителі Комуни. Абсолютною більшістю голосів прийнято рішення «Так, підтримую». Цікаво, що більшість громадян, що проживають на території, підконтрольній Адміністрації теж проголосували «за». Тому, за результатами референдуму Адміністрація прийняла рішення дозволити легалізувати автономне утворення Комуна у складі Республіки і наділити всіма правами, на які був даний запит: власне внутрішнє законодавство, вільна економічна зона, легалайз, як у провідних розвинутих країнах та ін. Але на реалізацію прогресивного проекту Комуні давалося три години, з 18.00 до 21.00, після чого, якщо проект буде вдалим, рішення про спеціальний статус Комуни пролонгується на постійній основі, а по інших регіонах починається імплементація вдалих досягнень, а в разі провалу – ситуація повинна повернутися у поле діючого Основного Закону Студреспубліки, тобто без будь-яких автономних утворень. У результаті пілотний проект Комуни відбувся успішно, і кордон всередині Республіки почав зникати.

IMG_4673Губернатор Антон Назаренко був задоволеним реалізацією цього проекту, але розумів, що лише з новою владою країна й регіони зможуть жити нормально, тому й розіграв свою відставку й усієї Адміністрації. Назаренко задля свого спасіння навіть дав догану головному ЖКГшнику Денису Губському за незадовільну картинку благоустрою в студмістечку, грайливо шукав приводи залишитись на посаді, але це йому не допомогло. По заготовленій ініціативі простих громадян вимагалася відставка, чим було попереджено справжній бунт і оголошено вибори. До самих же виборів — формально залишився керувати в статусі виконуючого обов’язки, що влаштувало обидві сторони.

Для кандидатів в мери та депутати у самий розпал передвиборних перегонів у нагоді став факультатив із лідерства та роботи в команді від фахівчині Інституту лідерства Полтавського університету економіки і торгівлі, директорки Асоціації випускників ПУЕТ Олени Бабенко та її колеги Марії Ільченко.

Під час дебатів стався безпрецедентний випадок, усім відомий із початку Студреспубліки пахан дядя Боб зняв маску і підтвердив позицію республіканців щодо патріотичності нашої молоді, яка від’їжджає за кордон, але прагне повернутися. Богдан Шевченко подолав тисячі кілометрів із Данії до України спеціально, аби взяти участь у Полтавській Студреспубліці. На самих же виборах деякі активісти намагалися захопити виборчу комісію, створити хаос і зірвати процес, але досвід голови ТВК Романа Широких не дав деструктивним задумам здійснитися, і виборчий процес пройшов динамічно та прозоро.

20179661_1461446383916982_160431314_n20187497_703865769815034_407247625_nphoto_2017-07-18_16-12-58

 

 

 

 

 

А паралельно з тим, як підривається мозок — мульти-фестивальна частина

Розпорядок усіх днів був дуже насиченим, широка мульти-фестивальна частина не давала спочину учасникам. Поза конкурсом запальна «Денна туса», екстремальний «Квест-фестиваль» та інтенсивна «Нічна туса» заповнили драйвом й адреналіном усіх учасників, адже Студреспубліка – це постійний рух, рух уперед! Отож, у спортивній частині «Республікади» по футболу перемогу отримала команда «Аграрвард», у турнірі зі стрітболу кращою стала команда «Сен-Тропе», в кульовій стрільбі перемогла Тетяна Оніпко, в Інтелектуальних іграх «Що? Де? Коли? по-республіканськи» кращою стала команда «Переможці» на чолі з Оленою Бабенко, Фестиваль аматорського відео виграла Тетяна Яковенко, Фотоконкурс «Спалах емоцій» підкорив Євген Кулик із знаменитого гурту «Сен-Тропе», 2-разового переможця суб-фестивалю Music Live Awards на фіналах Студреспубліки, кращим гравцем «Мафії» стала Анастасія Бридихіна, Містером Студреспубліки – Владислав Ващенко, а «Першою Леді Полтавщини» журі визначило Маргариту Сірду.

photo_2017-07-18_16-12-54photo_2017-07-18_16-13-10photo_2017-07-18_16-13-04

 

 

 

 

 

Отже, нова студентська влада Полтавщини

Підведенням риски в усьому проекті стали вибори Студентського мера Полтавщини та депутатів Студентського магістрату-2017/2018, в яких ішли перегони в розрізі гасла «Полтава – центр Всесвіту». Балотувалися 5 кандидатів: Владислав Товстоп’ят, Максим Сєдаков, пахан дядя Боб, Анастасія Голос і Дмитро Лузановський. Перемогу здобула Анастасія Голос, студентка Полтавської державної аграрної академії.

Депутатами Студентського магістрату Полтавщини-2017/2018 стали: Аліна Грицай, Каріна Добродєєва, Владислав Призов, Марія Савінкова (ігрова партія «Блок Довіри, Саморозвитку й Майбутнього), Дмитро Вакулюк, Артем Пащенко, Владислав Товстоп’ята (ігрова партія «Лас-Вегас»), Катерина Окопна, Богдан Шевченко (ігрова партія «Еліти Студреспубліки»), Максим Сєдаков (ігрова партія Венери Мілоської).

На 3-й день, під кінець, відбулося оголошення результатів виборів, інавгурація мера та представлення нового магістрату, які вже готуються проходити стажування в органах влади й представляти Полтавщину на фіналі Міжнародної програми «Студентська республіка» до Дня Незалежності України, наприкінці серпня цього року. Запрошуємо всіх підтримати команду Полтавської області!

photo_2017-07-18_16-13-14Оргкомітет Полтавської Студреспубліки щиро дякує за організаційну підтримку Полтавській облдержадміністрації, Полтавській обласній раді, Виконавчому комітету Полтавської міської ради, ректорці Полтавської державної аграрної академії Валентині Аранчій, ректору Полтавського університету економіки і торгівлі Олексію Нестулі, фахівцю Інституту розвитку міста (м. Полтава) Артему Іванюку, представницям Інституту лідерства ПУЕТ Олені Бабенко та Марії Ільченко, виконавчому директору Інституту аналітики і адвокації Юрію Нестулі, директору БВ «Оріль» Юрію Залецькому, Машівській центральній районні лікарні, Машівському відділенню поліції ГУ НП в Полтавській області, Полтавському міському управлінню з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення й Комунальній установі «Обласний молодіжний центр», телекомпанії «Лтава» і ІРТ.

Висловлюємо щиру подяку за фінансову й іншу ресурсну допомогу Управлінню у справах сім`ї, молоді та спорту Виконавчого комітету Полтавської міської ради й Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації, медійнику Богдану Шевченку, депутату Полтавської міської ради Олександру Глазову, лідеру республіканців Полтавщини Олегу Слизьку, депутату Полтавської міської ради Андрію Матковському, директору ТОВ «Буд-Буд» Сергію Корнієнку, а також Львівській кав’ярні, мережі кінотеатрів Vizoria, мережі кондитерських «Цукерня», ресторану Why not, Шоу-руму Lirensa Creation, пекарні «Франс.уа», магазину «КнигоЛенд», магазину органічної продукції Life energy, салону Barbershop Brutmen», магазину «Нафаня», ТМ «Полтавські галушки» і Poliakov Organic.

3

До зустрічі на фіналі Студреспубліки-2017, а потім, наступного року — на ювілейному XX Полтавському регіональному етапі Міжнародної програми «Студентська республіка».




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Анастасія Голос, Антон Назаренко