fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
27-08-2014 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Молодь України розробила шлях спасіння для України

Молодежь Украины разработала путь спасения для Украины (рус)
Young People of Ukraine Developed a Way of Salvation for Ukraine (en)

З 23 по 26 серпня 2014р. на узбережжі Чорного моря у ДТ «Космос» (Миколаївська обл., курорт Рибаківка) проходив фінал XVI Студреспубліки. Тема гри:  «Модель України в умовах нового світового порядку». Найкращі молоді лідери разом із експертами шукали шляхи для спасіння України [+ випуски «ЗаДіло!», відео].

Близько 800 учасників із абсолютно всіх куточків України взяли участь у цьогорічній фінальній Студреспубліці, яка дещо відрізнялася від попередніх. Проходила вона у новому форматі — більше змісту, менше розваг. Два дні спеціально відібрані учасники активно працювали в рамках оргдіяльнісної гри. Варто відзначити, що цей формат показав свої сильні сторони — й учасники мали можливість на всі 100% «погрузитися» та проблематизувати завдання гри.

Зі словами привітання та завданням подолати високу планку теми цьогорічної гри — задати тон для миру та втілення проекту розвитку України в умовах світу, що драматично змінюється — виступив лідер республіканців Павло Вікнянський. Урочисто відкрити фінал Студреспубліки-2014 приїхали народний депутат України, представник Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Жук і в.о. командира 79-ї окремої аеромобільної бригади підполковник Іван Савка.

Під час відкриття також було зачитано Вітання учасникам фіналу Студреспубліки-2014 від Голови Верховної Ради України Олександра Турчинова, а також народного депутата України Анатолія Кінаха та голови Громадської ради при Міністерстві оборони України генерал-полковника Віктора Палія.


Працюючи над моделлю України в умовах нового світового порядку учасникам було запропоновано визначити геополітичний вибір України й окреслити зміни, які мають відбутися в нашій державі задля відновлення миру та процвітання.

За результатами гри ми отримали декілька сильних, конкурентних, позицій, альтернативних популізму та беззмістовності сучасної української політики:

1. Балтійсько-чорноморський союз передбачає об’єднання прибалтійських країн, України, Білорусі, Грузії, можливо — Туреччини для кооперації в оборонній і торгівельній сферах. Таким чином, створюється «пояс безпеки» в Євразії. Це була одна з позицій, яка запропонувала реальний механізм суб’єктності України.
2. Позиція активного нейтралітету, яка передбачає принципове невходження у воєнно-політичні блоки та розбудову власної сильної армії за зразком Швейцарії.
3. Стратегічне партнерство з США, що передбачає надтісне співробітництво України та США за зразком Ізраїлю, посиливши таким чином вплив Америки у Європі та вигравши війну на сході.
4. Стратегічне партнерство з КНР передбачає активну співпрацю з Китаєм у торгівельно-економічній сфері (в першу чергу — в сфері АПК) і військовій сфері. Мета союзу — партнерство з країною ядерного клубу, отримання джерела інвестицій у стратегічні сфери, стримування РФ.
5. Програма відновлення Сходу через будівництво «міст майбутнього», співпрацю з компаніями, в яких є такі технології, мотивуючи до співпраці правом довічного обслуговування таких міст.

У підсумку важкої інтелектуальної роботи та проведених виборів Студентським президентом України став Василь Томчишин (Тернопільська обл.), студент-п’ятикурсник Тернопільського національного економічного університету. Депутатами Студентського парламенту України стали: Микита Кіосєв (Донецька обл.), Андрій Кріцький (Чернівецька обл.), Олена Курішко (Полтавська обл.), Олександра Лемішевська (Миколаївська обл.), Сергій Палагнюк (Чернівецька обл.), Юлія Паламарчук (Вінницька обл.),  Олександр Приходченко (Сумська обл.), Роман Собко (Тернопільська обл.), Кирило Сорокін (Донецька обл.), Світлана Ярошенко (Чернігівська обл.).

Як відмітили цього року експерти, гравці були більш мобілізованими, краще налаштовані на роботу. Вони розуміють, що настав той час, коли вже злочинно розслаблятися, а потрібно брати ініціативи в свої руки і розробляти варіанти, які можуть допомогти Україні вийти з страшного громадянського конфлікту та соціально-економічного занепаду. Цьогорічна гра відрізнялась надзвичайним патріотизмом учасників і концентрацією мілітарного мислення.

Експертний склад Студреспубліки, як завжди, складався з цікавих особистостей, які допомагали учасникам своїми змістовними факультативами та консультаціями. Серед них: о. Антоній Рудий, Вадим Васютинський, Сергій Грабський, Сергій Гула, Наталія Давидова, Сергій Дацюк, Юрій Іванов, В’ячеслав Ігрунов (Росія), Олександр Ктиторчук, Олександр Лозовицький, Ольга Михайлова, Андрій Окара (Росія), Станіслав Под’ячев та ін. Skype-факультатив із Німеччини прочитав Михайло Мінаков.

Незважаючи на те, що мульти-фестивальна частина була коротша, ніж попередні роки, вдалося провести її на максимально високому рівні. Звісно, найбільш очікуваним святом для всієї Республіки став конкурс краси особистості «Перша Леді». Титул найкрасивішої дівчини отримала Інна Огороднічук, студентка Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету.

Студреспубліка-2014 завершена! Учасники й надалі працюватимуть над запропонованими ідеями, а на переможців ще чекає тижневе стажування в Києві та зустрічі з політичним істеблішментом.

Аналітика фіналу Студреспубліки-2014

Фотогалерея

Відео-новини фіналу Студреспубліки: День I, День II, День ІІІ

«ЗаДіло!»: Випуск 1, Випуск 2, Випуск 3, Випуск 4, Випуск 5, Випуск 6, Випуск 7

«Хроніки»: Випуск 1, Випуск 2 (сторінка 1, сторінка 2Випуск 3, Випуск 4 (сторінка 1, сторінка 2), Випуск 5 (сторінка 1, сторінка 2), Випуск 6

***

Організатори: ВМГО «Студентська республіка» за оргпідтримки Миколаївської облдержадміністрації та Міністерства молоді та спорту України. Сприяння надав Міністр інфраструктури України.

Партнери: Фонд Олександра Вілкула «Українська перспектива»; лабораторія Kaspersky, компанія Impression Electronics, Dolphi, косметична компанія «БІОКОН», Procter&Gamble, компанія MSI, Nai Luna by Anastasiya Ivanova, компанія «Рудь», НДЛМ, Благодійний фонд «Богдана Гаврилишина».

Інформаційні партнери: телеканал «Перший національний», телеканал OTV, Spilno.tv, Стильне Радіо «Перець ФМ», газета «День», всеукраїнський щотижневик «7я», інтернет-телебачення Robinzon.tv.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки