fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
10-12-2019 / всі теми /  Полтава

«Листоверт-2019»: атмосферність, поезія й полтавські галушки!

Люди, які розвивають слово – провідники/ці прогресу й модернізації. Отож, 7-8 грудня 2019р. у Полтаві, в Художньому музеї (галерея мистецтв) ім. Миколи Ярошенка і Літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відбувся IV фестиваль поезії «Листоверт-2019», який присвятили 250-річчю Івана Котляревського й 210-річчю Миколи Гоголя.

Як відбувся поетичний фестиваль, якими творами й думками ділилися учасники/ці, чим здивували аудиторію слухачів/ок і, головне, який вклад у розвиток сучасної української поезії вкотре вніс «Листоверт» – детально про все в підсумковому матеріалі.

Перший день «Листоверту-2019»

Відкрили фест співзасновник і керівник «Листоверту», поет, художник, друг Студреспубліки Олег Мінгальов, лідер республіканського руху Полтавщини, співорганізатор фестивалю Олег Слизько, голова ПОО «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю» Сергій Чумак, начальниця управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської міськради Олена Бабенко і прес-секретар Національної спілки письменників України, експертка фіналу Студреспубліки-2019 Єля Дорофієвська, які з різних позицій охарактеризували важливість проведення таких фестивалів і їх вплив на прогрес в нашому регіоні й усій Україні.


Республіканці ставлять за мету творити на Полтавщині відкритий майданчик для поетів/ок, що вже утвердились як літературні особистості, наприклад, видали книгу, а також для молодих талантів, які лише перебувають на шляху до поетичного визнання.

Розпочавши, хвилиною мовчання вшанували пам’ять про одного з натхненників фестивалю, друга Студреспубліки Олександра Ковтуна, який пішов від нас цього року.

Першою загадкова Сафі Байс, яку світ тільки розкриває як поетесу, прочитала вірш про каву з молоком, котрий глядацька зала зустріла морем аплодисментів. Далі – нескінченний позитив: нові вірші від неперевершеної Марії Бойко; цікава поезія Любові Мушури, лаконічна Інна Геді-Мінгальова й справжня леді-досконалість, голова журі «Леся-фесту-2019» (у рамках літнього циклу Студреспубліки) Єля Дорофієвська.

Продовжили програму своїми віршами юна поетеса з Зіньківщини Анна Шпіка, та, що торкнулася серця, поетеса й співачка Lili Dali (Лілія Удоденко), по-дитячому цікава Тетяна Ваценко, мелодійна й прекрасна Юлія Кононенко, філософськи непередбачуваний Дім’ЯК й епатажний Олег Мінгальов.

Однією з кульмінацій стали виступи гостей із Харківщини, зокрема, потужного поета Андрія Костинського, який презентував не тільки власну творчість, а й прочитав вірша Олександра Ковтуна. Хто ще виступав? Майстриня гри слів і смислів Олена Го, запальна і талановита Ольга Семенова, наративіст Павло Медведєв із Полтави. Відвертий Валерій Приходько, неординарна й серйозна Ольга Ковальова та солодкоголоса полтавка Юлія Стиркіна, яка особливо вразила своїм віршем про Івана Петровича Котляревського. Поет-відкриття Микола Завада, переможниця «Леся-фесту–2019», поетеса Руслана Дзюба, далі – знову харків’яни: автор збірки «Эсэмэски викинутого телефону» (яку, до речі, він подарував республіканській бібліотеці), надзвичайно талановитий і оригінальний Сергій Невальонний та щирий і виважений Віталій Кузьменко, і полтавці: зворушлива Дар’я Іванищенко й артистичний Дмитро Усачов.

 

Завершували програму прямолінійний Олександр Золотухін, романтичний Антон Нестеренко, репер із Луганська Олександр Лопаєнко (L4), а також у форматі вільного мікрофону: чуйна Світлана Ільїна, поет-загадка Олег Шапошніков, витончена Ксенія Криклива, влучна й дотепна Вікторія Гладка й «інопланетянка», як сама про себе говорить (а ми не сперечаємося), Вікторія Волошина. Закінчився вечір екскурсією історичною частиною Полтави, гості змогли насолодитися усією красою нічного міста.

Другий день «Листоверту-2019»

Другого дня фестивалю у Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка організатор(к)и намагалися створити теплу атмосферу у колі творчих людей. Виставили заздалегідь колом стільці і чекали початку. Та швидко довелося збільшувати кількість місць, бо бажаючих виявилося значно більше.

Розпочали теж незвично. Не із декламування, а з дискусії про літературну проблематику. Ділилися своїми думками щодо розвитку поетики, пояснюючи що для них є власна поезія, яке їх відношення до банальності, розкривали проблеми й підкріплювали прикладами фрагментів із поезій.

Так, полтавський поет, співавтор альманаху «Коктейль №8» Сергій Старих відзначив: «Я постійно знаходжуся в пошуку відкритих творчих майданчиків… У т.ч. й вільних мікрофонів, де кожен може бути почутим, і сказати те, що відчуває, про що думає. Постійно знаходжуся у пізнанні того, що мене турбує, і навчанні, і вивчені способів володіння художнім словом». Дмитро Усачов назвав свою поезію психотерапією для самого себе. Юлія Кононенко: «Я не знаю ніколи як закінчиться історія. Починаю писати – і ниточка за ниточкою…». Наративіст Павло Медведєв: «Я пишу, чтобы донести до человека глубину, чтобы он задумался». А поетка Юлія Стиркіна розповіла, що працює в різних техніках, як у живописі – повинна бути універсальність.

Більшість учасників/ць І дня фестивалю читали свої вірші й у літературній частині музею Короленка, до них доєдналися Сергій Жмуренко, Євангеліна Достоєвська, Віктор Шпехт і Ольга Іванюк. Знаковими гостями фестивалю стали кінорежисер Ігор Парфьонов, актриса Еллен Слюсарччі та скульптор Сергій Ястребов.

Неймовірний короленківський дух, чай із варенням і самоваром на столі супроводжували поетичні читання протягом усього дня, а наприкінці всі змогли скуштували справжніх полтавських галушок.

Ми повинні відчути творчий сигнал від Котляревського, Гоголя та всього письменницького пулу Полтавщини і передати його в майбутнє! До зустрічі на наступних республіканських літературних фестивалях – площадках розвитку творчості й зростання нових талантів!

 

 

Організацію фестивалю забезпечила команда республіканців Полтавщини у складі Олега Слизька, Людмили Волошиної, Руслани Дзюби, Олександра Волощука, Дениса Губського, Катерини Божко, Ірини Жемели, Ярослава Земляного і Тетяни Чумакової.

Висловлюємо велику подяку начальниці управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської міської ради Олені Бабенко («Листоверт-2019» – переможець конкурсу проектів), начальниці управління культури Полтавської міської ради Ларисі Кречко, директорці Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) ім. Миколи Ярошенка Ользі Курчаковій, директорці Полтавського літературно-меморіального музею В.Г.Короленка Ользі Теницькій, Голові ПОО «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю» Сергію Чумаку, директорці Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентині Вождаєнко, ректору Полтавського університету економіки і торгівлі Олексію Нестулі, ректорці Полтавської державної аграрної академії Валентині Аранчій, закладу смачного харчування «Полтавські галушки» (Віталій Жученко), дизайнеру Івану Апришку (Beket Art), фотографу Євгенію Волошину, поету Сергію Старих, Олександру Золотухіну (Дискусійний клуб «Полтава»), Артему Іванюку, Полтавській обласній організації профспілки працівників культури України (Ніна Хуснудінова), Роману Андросову, Юлії Реутенко, а також Андрію Пінчуку, Роману Коломійцю, Роману Широких і Дмитру Гладирю.

Окрема подяка телеканалам «Центральний» та UA:Poltava, платформі «ЗМІСТ», «Полтавському віснику», Poltava365, «Новинам Полтавщини», Kolo.news.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Людмила Волошина