fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
23-03-2019 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Творчість — це і є людина

21 березня 2019р. у Науковій бібліотеці ім. М.Максимовича при Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка пройшов ІІ всеукраїнський конкурс студентської поезії «Зозулиця: Молодість. Любов. Весна», присвячений Всесвітньому дню поезії. Україна надзвичайно багата талант(к)ами. Всі конкурсант(к)и були дуже крутими, але перемож(ни)цями авторитетне журі визначило Кіру Снову, В’ячеслава Стельмаха та Миколу Кучерявого.

Студреспубліка та видавництво «Саміт-Книга» разом із партнерами вже 2-й рік поспіль проводять творчий конкурс, де збираються ті з молоді, хто прагне свої думки, ідеї, мрії, почуття — вилити у вірші. Як усе відбувалося — читайте в релізі.

я би мріяла мати власну велику планету,
без великих міст та їх одвічного смороду,
де немає поділу на країни, раси та континенти,
де немає місця людським страхам та фобіям.

Кіра Снова

11 найкращих молодих поетів і поетес були відібрані до участі у ІІ Всеукраїнському конкурсі студентських віршувань «Зозулиця: Молодість. Любов. Весна». Автор(к)и дуже різні: від новачків до тих, які вже мають власні збірки і навіть друкувалися за кордоном. Від тих, голоси й руки, яких тремтіли, до тих, які впевнено, іноді патетично декламували свої вірші. Це лише додало конкурсу барв!

Вірші читали на різні теми: була й інтимна лірика, й філософська, читали про абстрактні, містичні речі, але, звісно, багато про драму, яку переживає наш народ і Україна. Мовою поезій була здебільшого українська, а також російська.

Лідер республіканців Павло Вікнянський під час вітального слова наголосив: «Студреспубліка — організація, яка вже понад 20 років проводить проекти, де найкращі інтелектуал(к)и, інші учасники/ці працюють над тим, як зробити нашу країну більш розвиненою, модерновою, прогресивною. Але ми знаємо, що в країні, яка входитиме в топ-20 розвинених країн світу, а Україна там точно буде, повинна бути розвинена, передусім, і культурна сфера, зокрема, література. Для цього необхідний майданчик, де би молоді дарування могли показати свою творчість і засяяти на всю країну, аби в майбутньому отримати Нобелівську премію з літератури, і не одну».

 

Журили митців і мисткинь справжні професіонал(к)и:

  • Павло Вікнянський — лідер республіканців України;
  • Дмитро Дроздовський — літературний критик, головний редактор журналу «Всесвіт»;
  • Сергій Куліда — письменник, головний редактор газети «Літературна Україна»;
  • Леся Мудрак — відома українська письменниця, критикеса, громадська діячка, кандидатка філологічних наук;
  • Денис Петренко — громадський діяч-демократ, шоумен;
  • Олег Сербін — директор бібліотеки ім. М.Максимовича при КНУ ім. Тараса Шевченка;
  • Іван Степурін — директор видавництва «Саміт-Книга»;
  • Діана Шестакова — поетеса, переможниця I Всеукраїнського конкурсу студентської поезії «Молодість. Любов. Весна».

 

 

Між виступами конкурсантів/ок із мотивуючими словами та власними поезіями виступали члени/кині журі. По завершенню Леся Мудрак похвалила юнь і дала чудовий, надзвичайно корисний фід-бек:

  • сучасна література повинна бути сучасною, а не відголоском шістдесятників, середньовіччя чи феодалізму;
  • у віршах важливими є наголоси: потрібно риму підбирати під наголоси, а не навпаки;
  • варто уникати класичних шаблонів у текстах: Чому небо має бути виключно голубим, а хмарки білими, чому небо не може бути, наприклад, пошкрябаним літаками?!
  • кожен/на особистість є неймовірно талановитим/ою, зі своїм внутрішнім світом, переживаннями, відчуттями — і лише він/она, а ніхто інший, знають, як подавати власні думки у творчості;
  • пишіть із любов’ю — і все буде неодмінно виходити.

Лауреат(к)ами конкурсу поезії молодості та любові стали студент(к)и Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Київського національного торговельно-економічного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київського національного університету технологій та дизайну: Наталія Бородкіна, Діана Далудіна, Марія Кравчук, Микола Кучерявий, Владислав Лопуга, Софія Мацькович, Надія Налягака, Юрій Пінчук, Ірина Савєкіна, Кіра Снова і В’ячеслав Стельмах.

 

 

 

 

Кращими автор(к)ами цьогорічного конкурсу після палкої, але демократичної дискусії журі назвали студента Національного університету біоресурсів і природокористування України Миколу Кучерявого, який вже 2 рік на конкурсі посідає III місце, на II місці В’ячеслав Стельмах, студент Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, і переможне I місце здобула талановита поетеса, Кіра Снова.

 

 

 

 

 

Перемож(ни)ці отримали дипломи та літературні подарунки від «Саміт-Книги», а також символічні зозулиці. Головний редактор «Літературної України» Сергій Куліда пообіцяв цілий розворот своєї легендарної газети для віршів конкурсантів/ок.

Студреспубліка ж нагородила найкращих крутезними республіканськими футболками та бібліографічною рідкістю — повною підбіркою газети прогресивних людей «Нова Республіка».

Вітаємо переможців/ниць і лауреатів/ок конкурсу. Бажаємо, аби творчість була розкритою на повну, почутою тисячами та прочитаною мільйонами прихильників/ць по всьому світу!

Як проходив конкурс у 2018р.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки