fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
02-07-2016 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

Інтелектуальна робота та глибока рефлексія — основа Полтавської Студреспубліки

Паспорт громадянинаЦьогоріч при підготовці Полтавського регіонального етапу Міжнародної програми «Студентська республіка» ми зустрілися з наступним значним етапом деградації суспільства – ростом апатії, дезорієнтації та депресії. Студреспубліка, як завжди, контрсистемна, і щоб не відбувалось навкруги, намагається бути в адекваті, рефлексувати і не зупинятися. Все відбулося у дивовижному місці – точці, де сходяться Полтавська, Дніпропетровська та Харківська області, на БВ «Оріль» у с. Ряське (Машівський р-н).

Гарна природа, різноманітні активності та «проникаюча» інтелектуальна робота – саме такою була Полтавська Студреспубліка 25-27 червня 2016р. Глибока рефлексія негативних процесів, які відбуваються в суспільстві – найважливіший елемент проекту, адже не розуміючи помилок, не можна сформувати позитивні сценарії модернізації Полтави й області. Подробиці — нижче.

Відкриття

Представники 9-х вишів боролися за звання найактивніших і найамбітніших. Керівником оргдіяльнісної гри був лідер полтавських республіканців Олег Слизько, тема гри: «Позитивні сценарії модернізації Полтави: роль громад і молоді». Політичну гру за посадою вела Студентський мер-2015/2016 Алевтина Вакуленко. Експертами виступили Олександр Глазов, голова Студентської ради м. Полтава, депутат Полтавської міської ради, й Ольга Рачук, одна з лідерок Запорізької Студреспубліки.

Анастасія Бридихіна в дискусіїДумки абсолютно різні

 

 

 

 

 

 

 

У грі, особливо в ігровій владі, був суцільний хаос. Доволі знайома з сьогодення ситуація, коли можновладці лізуть не в свої справи, не розуміють того, що відбувається і просто неспроможні на щось впливати.

Група активу Студреспубліки з Аграрної академії, яка пізніше назвалася партією «Рушійна молодь», приїхавши на Студреспубліку, ніби вирила навколо себе комунікативний «окіп» і, банально навіть не порахувавши ймовірні голоси, вірила у свою беззаперечну перемогу, але в результаті навіть не всі члени цієї партії віддали свій голос за неї та їхнього кандидата в мери.

Департамент соціальної політики і праці на чолі з Анною Соколовою провів т.з. іміджевий захід – пікнік, витративши на це 80% всього бюджету на соціальні програми. Банально люди проїли всі кошти і навіть не були за це ніяк покарані. Залишили нужденних без підтримки і, як у справжній Україні, уникнули будь-якої відповідальності.

Робота в групах 2Найстабільніша валютаПленарне засідання

 

 

 

 

 

Бюджетно-фінансовий департамент і його керівник Олександр Єжов протягом усієї гри відзначав величезний дефіцит бюджету Студреспубліки, неспроможність економічного департаменту впливати на запуск роботи реального сектору економіки. Держава, яка не виробляє, не може забезпечувати громадян. Якщо так піде й далі, то буде дефолт. Ціни в державі будуть катастрофічними. В рамках підтримки програми «Стійка економіка» було відкрито перший Комерційний банк, в якому кожен міг взяти кредит на свою діяльність. Для початку були навіть безвідсоткові ставки. Але це не врятувало економіку.

У грі відбувся терористичний акт, невідомі викрали мера Алевтину Вакуленко, голову ЦВК Романа Широких і пограбували всю резервну готівкову масу бюджету Студреспубліки. Як пізніше виявилось, це була група на чолі з Максимом Худолієм, переможцем Студреспубліки ПДАА, яка й сама не змогла зрозуміти навіщо це зробила і хлопці навіть не сформулювали ніяких вимог ні до кого. Це скоріше був акт піднесення власної значимості, а ніж непокора владному режиму.

Але в кожному з нас, мабуть, живе прихована жага до конфлікту, а враховуючи два майдани за 10 років, і велике суспільне бажання бунтувати. Ігротехнічна група ставила за мету не допустити бунту в грі, точніше забезпечити всю логічну послідовність форм впливу громади на владу, щоб майдан був серед крайностей, а на початку ланцюга були цивілізовані методи, себто звернення, різноманітні громадські слухання, діалог і, власне, вибори. Напевне, вперше за історію останніх років влада на Студреспубліці була найбільш близькою до громадянина, всіляко намагалася чути і реагувати на запити громади. І хоч це завдання було вирішеним, необхідного результату не дало.

Робота в групахЙогаPm8TfUWoNso

 

 

 

 

Оргдіяльнісна гра видалася на стійку «трієчку». Знову відзначаємо, що сучасна молодь втратила властивості мислити широко та структурно, уявляти та мріяти. Тим не менше, кращими гравцями стали Олександр Волощук, Марія Чикор і Святослав Маслак, до речі, учасник ЗиСР-VIII у Карпатах.

Редакція газети «За Діло!» у складі депутатки Студентського парламенту України-2014/2015 Олени Курішко та Костянтина Донченка постійно була в епіцентрі подій. Вперше в історії Полтавської Студреспубліки газета вийшла на самофінансування, але ненадовго.

Після Інтелектуальних ігор, які проводив Ігор Журбенко, Студентський мер Полтавщини-2013/2014, в яких перемогу отримала команда «1715» (друге місце – «Одна на всех», третє — «Пол часа на зад»), стався прикрий випадок. Один чоловік, який просто прийшов на пляж відпочити, непевне, перегрівшись на сонці, почав тонути, його друзі непритомного витягли з води і почали звати на допомогу. Учасниця Студреспубліки, 18-річна студентка Української медичної стоматологічної академії Марія Чикор надала першу медичну допомогу і виконавши ряд заходів, врятувала йому життя. Рішенням Студентського магістрату Марії присвоєно звання Героїні Полтавської Студреспубліки.

Новообраний мер Марія ЧикорЕксперти Олександр Глазов і Ольга Рачук

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інтригуючою вдалася «Мафія». Куратор суб-фесту Дмитро Кандиба відзначив високий рівень учасників, адже гра розвивається і полтавці займають високі позиції на міжрегіональному рівні. Кращим гравцем стала Марія Бінюк.

У спортивній частині «Республікади» відбулися змагання з футболу, настільного тенісу та риболовлі. Кращими футболістами стали хлопці з команди «Аграрій», друге місце – Dream Team, третє – «Орг Team». Переможцем із настільного тенісу став Артем Підлісний, друге місце – Вадим Карабаш, далі йдуть Максим Кацуренко, Денис Губський і Олександр Остапович. Кращим у рибалці став Олег Слизько.

Цікавим вийшов і Фото-конкурс «Спалах емоцій» під кураторством Владлени Перепелиці. Переможницею у номінації «Модернізація навколо мене» стала Анастасія Бридихіна, в номінації «Селфі з організаторами» — Олександр Рєзвов, у «Наемоційніше селфі» — Вікторія Рєпка (також учасниця ЗиСР-VIII), а в «Найемоційніший організатор» — Ігор Журбенко.

Одного ранку Олена Курішко провела незабутні заняття йогою. Куратори «Нічної туси» і «Денної туси», ведучі проекту Артем Гонта і Катерина Лубко, були вражені чи то зануренням учасників в гру, чи то розчаруванням від того, що відбувається навколо, адже чи не вперше прийшлося гравців ледь не за руку витягувати на дискотеку.

За результатами виборів депутатами Студентського магістрату стали:

  • Анастасія Бридихіна (партія «Рушійна молодь», Полтавська державна аграрна академія);
  • Олександр Волощук (Аграрний коледж управління і права Полтавської державної аграрної академії);
  • Каріна Добродєєва (Полтавська державна аграрна академія);           
  • Антон Назаренко (партія «Рушійна молодь», Полтавська державна аграрна академія);
  • Богдан Пащенко (Полтавський університет економіки і торгівлі);
  • Ігор Поляков (Полтавська державна аграрна академія);
  • Вікторія Рєпка (Полтавський національний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка);
  • Микола Савін (Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка);
  • Катерина Семенова (Полтавський університет економіки і торгівлі);
  • Максим Худолій (Полтавська державна аграрна академія).

Новообраний магістрат

Студентським мером Полтавщини прагнули стати Максим Худолій, Марія Чикор і Святослав Маслак. Проаналізувавши ситуацію, зваживши всі «за» і «проти», рішення про зняття своєї кандидатури на користь Марії прийняв Маслак. І таким чином Студентський мер-2015/2016 Алевтина Вакуленко передала управління переможниці виборів, студентці Української медичної стоматологічної академії Марії Чикор.

З висновків, суспільство не готове отримувати свободу і не знає. що з нею робити, а нести відповідальність – ще більше не хоче. Натомість усе більше хоче диктатури. І, в принципі, різниці великої немає, чи диктатором буде українець, чи іноземець. Спокій, відпочинок, гастрономія, фешн – основні потреби сучасної молоді. Активу стає все менше і менше, але він є. Потрібно його вчасно знаходити, ростити і опиратися на нього.

Полтавська Студреспубліка висловлює щиру подяку за допомогу і сприяння Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації (О.Буцький, Н.Шкоденко, Ю.Северин), Управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради (О.Ромас, А.Павленко), Студентській раді м. Полтава (О.Глазов), Полтавській державній аграрній академії (Ю.Радочіна).

Також оргкомітет Студреспубліки дякує спонсорам: Туристичному агентству «Країна мрій», базі відпочинку «Мыс доброй надежды», спортивному клубі «Спартак», Українському товариству мисливців і рибалок, боулінг-клубу «Турбіна», фотографу Максиму Мотайлу, магазину спортивного одягу «СПОРТ Smile», «Львівській кав’ярні», Мережі закладів Everest , тренажерному залу Classic Gym, ресторану «Шахерезада»,  квест-кімнаті «Больше, чем игра», кінозалу «Киев 3D» і фотографу Юрію Сапсаю.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Олег Слизько