fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
05-11-2018 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

Як нам спільно долати безпам’ятство?

How Can We Overcome Unconsciousness Together? (en)

Без глибокої рефлексії минулого не буває достойного майбутнього. Суспільству безумовно потрібен діалог про уроки минувшини – без маніпуляцій, замовчувань, ярликів і міфів. Беремо – й робимо! Запрошуємо всіх прогресивних людей на II Громадянський лекторій на тему «Політика пам’яті як політика для живих», який відбудеться 17 листопада 2018р. у Києві. Реєструйтесь для участі!

Замість пропаганди та політики безпам’ятства — потрібна деміфологізація, зважені та максимально об’єктивовані політики пам’яті, які шукають не те, що розділяє, а те, що робить нас Людьми. Республіканська відповідь на спроби насадження інтелектуальної несвободи – це вільна, з повагою один одного, дискусія всупереч ідеологізованому офіціозу. Тому вже вдруге у столиці відбудеться Громадянський лекторій на тему політики пам’яті за участі активістів/ок, інтелектуалів/ок, студентів/ок. Деталі – далі.

Необхідність системної модернізації України, гуманізації українського суспільства передбачає «адекватизацію» всього громадянського життя, зміну інтелектуального клімату в країні та створення потужної системи громадянського просвітництва.

Громадянські лекторії – важлива ініціатива Студреспубліки, яка збирає активістів/ок, експертів/ок, молодих лідерів/ок і просто небайдужих громадян разом для діалогу про інноваційний розвиток України й особистісну самореалізацію в нових складних умовах, про розвиток людини й універсальні цінності. Формат події – інтенсивний лекторій у режимі презентації проблемних позицій у вигляді експертних доповідей із подальшим змістовним обговоренням.

Попередній змістовний доробок республіканців доводить, що українська суб’єктність повинна проявлятися у незаангажованому іншими ставленні й виробленні власних позицій щодо будь яких складних питань. Зокрема, для початку оздоровлення треба, буквально за рецептом Орвела, припинити перемоги (тобто насильство) над власною пам’яттю.

Запрошуємо творити разом атмосферу вільного діалогу, адже глибокий, неупереджений аналіз минулого – це обов’язкова операція для формування прогресистського курсу на модернізацію.

Чекаємо на вас, прогресивні громадяни, історики/ні, філософи/ні, політологи/ні й інші інтелектуал(к)и, активіст(к)и, журналіст(к)и, студент(к)и, 17 листопада з 10:30 до 18:00 (початок реєстрації з 10:00) на ІІ Громадянському лекторії «Політика пам’яті як політика для живих», що проходитиме у Національній історичній бібліотеці України (м. Київ, М «Арсенальна», вул. Лаврська 9, корп. 24 (територія Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, через ворота головного входу)). Попередньо треба пройти обов’язкову онлайн-реєстрацію. Кількість місць обмежена!

Партнери: Інститут вільної історії (Інститут боротьби з безпам’ятством), Газета прогресивних людей «Нова Республіка», видавництво «Саміт-книга», Журнал соціальної критики «Спільне».

Умови участі 

Питання медіа та партнерства: бренд-менеджерка Віра Андріюк (097) 883 22 26, brand-manager@studrespublika.com

Про ІІ Громадянський лекторій у Києві (2018; свобода слова)
Про Громадянський лекторій у Києві (2018; інновації та «нова індустріалізація»)
Про Громадянський лекторій у Києві (2017; політика пам’яті)
Про ІІI Громадянський лекторій у Полтаві (2017; громадянин, громада і держава)
Про I Громадянський лекторій у Києві (2017; свобода слова)
Про ІI Громадянський лекторій у Полтаві (2016; громадянин, громада і держава)
Про І Громадянський лекторій у Полтаві (2015; громадянин, громада і держава)




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки, використано фото Михайла Мінакова