fbpx
 
ОРГДІЯЛЬНІСНА ГРА
ПАРТНЕРИ
 

Думки відомих студреспубліканців
.
Кореспондент(к)и «Студентської республіки» спробували розшукати та дізнатися думки відомих студреспубліканців різних років. Їм були поставлені декілька питань [2008р.]

 

1) Хто Ви? Чим займаєтесь і де працюєте?

2) Яке відношення маєте до «Студентської республіки»?

3) Що було 10 років тому? Чи пам’ятаете ви, з чого все починалось?

4) Чи уявляли Ви СР через 10 років? Якщо так, то якою?

5) Чи змінила «Студентська республіка» Ваше життя і як?

 

 

Олександр Чурюкін

 

1) Чурюкін Олександр, екскерівник Секретаріату Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України.

2) Брав участь у 4-х поспіль Студреспубліках (2 — як учасник, 2 — як організатор). У 2005 став депутатом Студентського парламенту.

3) Я ще не знав про такий мульти-фестиваль. Я почав брати участь тільки 4 роки тому.

4) Ні…

5) Так, змінила. Я вважаю, що займаюсь досі молодіжною політикою завдяки Студреспубліці. Та моя посада теж завдяки їй знайшла мене. Моє життя стало цікавішим. У мене багато знайомих по всій Україні.

 

 

Віталій Манько

 

1) Манько Віталій, заступник голови Запорізької обласної організації Народно-демократичної партії.

2) Брав участь у організації першої «Студентської республіки» під патронатом Народно-демократичної ліги молоді та Президента Леоніда Кучми. У нас ще на футболках був надпис «Наш вибір Кучма» (сміється, — прим.)

3) 10 років тому було багато грошей (сміється, — прим.). Це був новий і дуже цікавий проект для студентів та і для самих організаторів. Тоді молодь не знала, що від нього чекати. Проект ставав цікавіший в плані розваг і суб-фестивалів, але в плані політичної гри одноманітним. Раніше це була спільна тусовка молодих, енергійних, рішучих людей, яка збирала кращих, «вершки» молодіжного руху України. Не кожен бажаючий міг потрапити туди. Зараз «Студентська республіка» розширила межі, стала більш демократичною у цьому відношенні. Це пішло на користь мульти-фестивалю, але додало певних організаційних проблем. Стало складніше з організацією та з фінансуванням, тому що все менше і менше організацій та структур, готових фінансувати молодіжні проекти.

4) Уявляв і уявляв мега-фестивалем, на який з’їжджається найкраща молодь — інтелектуальна, спортивна, креативна та, звичайно, політично освічена, тому що головне завдання Студреспубліки — це стратегічна гра. А люди, які вигравали на «Студентській республіці», а нині успішні політики, бізнесмени та діячі, приїжджають в якості гостей. «Студентська республіка» має статус міжнародної, а головне — власну база відпочинку під назвою «Студентська республіка»

5) «Студентська республіка» показала мені скільки талановитої, обдарованої та перспективної молоді і це не дає опускати руки, а стимулює працювати і робити все для цієї молоді. У «Студентської республіки» великі перспективи! Головне, кожен рік додавати щось нове!

 

 

Наталя Матвійчук

 

1) Матвийчук Наталья, студентка Харьковского политеха

2) Я — самый ярый фанат СР

3) Еще училась в школе, но что-то происходило…

4) Если изнутри — такой же. Если же снаружи — то более численной и более насыщенной событиями.

5) Республика сделала из меня как раз то, кем я есть — больше, чем студентка, больше, чем лидер. Я научилась быть еще более ответственной, а еще у меня много классный друзей появилось — ведь это самое важное.

 

 

Ігор Підтиканий

 

1) Ігор Підтиканий, член правління НДЛМ, бізнес-консультант

2) Був учасником усіх фіналів «Студентської республіки», на першому у якості Студентського мера Львівської області, надалі — як організатор. 2005р. — міністр культури та спорту, 2006р. — координатор Першого Всеукраїнського турніру зі Студентської мафії, четверта — координатор семінарів і тренінгів. На регіональномі рівні 3 роки є головою оргкомітету СР у Львові.

3) 10 років тому все тільки починалось, але я з Республікою з її 5-го року)

Можу сказати єдине, що фестиваль потужно прогресував.

4) Уявляли — як проектом і часом у році, які зі 100% впевненістю знаєш, де проведеш — на мульти-фестивалі «Студентська республіка».

5) Мабуть, змінила, адже зустрів велику кількість людей, які своїм прикладом змусили мене змінюватись на краще, розвиватись.

Розвиток стосується фактично усіх сфер особистості. Люди, які знаходяться поруч тебе, залишають у тобі своє відображення.

Люди, що є частиною СР, залишають лише позитивне відображення.

 

 

Іван Слободяник

 

1) Іван Слободяник, підприємницька та громадсько-політична діяльність.

2) Студентський мер Києва 2004р. Лідер опозиції на першій загальноукраїнській СР.

3) Все починалось із нуля.

4) Завжди буде дві СР: лідерсько-ігрова та нормальна. Лідерсько-ігрова СР буде еволюціонувати, а нормальна завжди залишатиметься чарівно незмінною — сонце, літо, море, пляж.

5) Дала розуміння багатьох аспектів публічного, громадсько-політичного життя і функціонування суспільства.

 

 

 

Інга Шакарян

1) Інга Шакарян, працювала у Дитячому центрі раннього розвитку (м. Львів)

2) На 2008р. кураторка мульти-фестивальної частини, а минулі — див. у біографіїї на сайті Студреспубліки.

3) 10 років тому тільки чула про СР, з’явилась я на другому році життя СР.

4) ООО, певно більш на високому рівні, та й ще туди попасти вже буде важче, певно буде фейс-контроль 😉

5)  СР — це життя… в моєму житті. Дякуючи СР, я багато чого зрозуміла, багато кого зрозуміла.

 

 

 

Юрій Батов

1) Батов Юрий Евгеньевич, первый заместитель Председателя НДЛМ, Председатель ООО НДЛМ. Работал в строительно-инвестиционной компании на юге Украины, г. Одесса.

2) Непосредственно-организационное, т.е. вот уже на протяжении 5 лет работаю Председателем организационного комитета по подготовке и проведению СР в Одесской области. С 2006г. — являюсь сородоначальником идеи проведения Всеукраинской Студреспублики в формате мульти-фестиваля. В этом же году стал основателем нового направления в СР — «Квест-фестиваля». «Квест — это ЖИЗНЬ, господа!» — из изречения Верховного Императора Квеста на Всемирном конгрессе квеста.

3) Классно было — мало политики, пустых слов — больше дела. Молодежь была ответственней, что ли, незаполитизированной вкрай. Всем было интересно попробовать свои силы во взрослых играх. Сейчас — всё по-другому. Но я все-равно верю в великую объединяющую и консолидирующую силу Студреспублики!

4) Каждый новый год становления Республики в Украине — это год новых начинай, новых идей, потрясающих открытий. Это год достижения поставленных задач и целей. Я думаю, что за 10 лет жизни нам удалось воспитать прекрасного ребенка, который уже сейчас может уверенно заявить о своей уникальности на весь Мир. Подтверждение этому — широкая известность СР, как в странах СНГ, так и далеко за рубежом. За СР будущее — это Я вам гарантирую! 😉

5) Безусловно. Я стал по другому смотреть на те вещи, которые когда-то казались мне непостижимыми. СР — открывает возможность проецировать твое настоящее на будущее твоей страны. Позволяет как бы заглянуть в будущее и посмотреть со стороны на себя и на свое окружение. СР проверяет тебя на прочность, это своеобразная школа жизни любого человека, который когда-либо принимал в игре участие. СР меняет тебя в лучшую сторону. Я уверен в этом!

 

 

 

Олексій Чорний

 

1) Чорний Олексій, бізнес-діяльність

2) Безпосереднє. Студентський президент України-2005.

3) Для мене «Студентська республіка» почалась 2005р. з регіонального етапу, на який запізнився. До складу магістрату на всеукраїнський фінал не потрапив. Поїхав як обраний капітан команди, а участь брав за… чужим паспортом і став… Студентським президентом.

4) Уявляв, як учасник — це щось грандіозне, щось магічне, серйозне та мотивуюче до дії. Тоді було багато сумнівів, амбіцій, нерозуміння процесів. А коли потрапив до оргкомітету — все стало на свої місця, зрозумів багато речей, де я був не правий, де підтвердилися мої думки. На мою думку, «Студентська республіка» буде рости і ставати сильніше, в плані впливу на студентскі, молодіжні маси. Молодь прагне і виборює право на участь у фіналі мульти-фестивалю. В Україні багото різних тематичних  фестивалів, а «Студентська республіка» об’єднує різних людей за інтересами та вподобаннями, а приїжджають на фестиваль кожен із своїми цілями. І там отримує свій досвід, свій шматочок життя за кілька днів. Багато, хто їде перший раз, їдуть спочатку зрозуміти, що це, а потім приїжджають зайняти своє місце у житті «Студентської республіки». Дехто іздить кілька років поспіль, тому що просто любить участь у ній. У майбутньому, на мою думку, це довший по часу проект і буде мати свою велику цільову групу, т.зв. комьюніті, з якісною зміною складу учасників.

5) Посміхається) Зробила мене тим, ким я є!

 

 

 

Станіслав Куценко

 

1) Куценко Станіслав, адвокат, ексначальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві, займався молодіжною політикою, ексрадник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту, очолював ВМГО «Українська студентська спілка».

2) Студентський мер м. Києва 2003 і 2005 років.

3) Того часу не пам’ятаю, але тоді багато було спортивних цікавих змагань і не було часу, щоб пити та розслаблятись.

4) Уявляв, що це буде фестиваль, у якому гра буде ціло пов’язана з реальним життям у політично-соціальному плані. Щоб парламент і мери були дієвими не тільки у грі «Студентська республіка», а й для них були відкриті двері у районні та місцеві органи влади.

5) Звичайно, змінила. Зрозумів, що є більші горизонти, до яких потрібно прагнути. Студреспубліка відкрила нові можливості у громадсько-політичних колах, досвід політичних переговорів.

 

 

 

Андрій Баско

1) Експомічник голови Дніпропетровської облради у справах молоді, очолював обласну молодіжну адміністрацію Дніпропетровської області.

2) Був депутатом Студентського парламенту України-2005.

3) Я в той час там ще не був, ходив до школи. Цікавий фестиваль, який дає ті якості, які є в лідера: якості, які прагнуть допомогти проявити себе, розвинути свої якості у кращому розумінні.

4) Більш інтернаціональним, більшим по часу і строкам проведення. З більшими можливостями для гравців та учасників і, звичайно, з більш жорсткішим відбором.

5) Додала знайомих і друзів, громадських і бізнес-зв’язків. Сам же став більш впевнений, зрозумів певні речі і зробив висновки.

 

 

 

Олександр Гінгізов

 

1) Ексдержслужбовець, навчався в Академії державного управління при Президентові України, ексдепутат Житомирської обласної ради.

2) Студентський мер Житомирщини 2005р., депутат Студентського парламенту України-2005.

3) Тоді я був студентом, «Студентська республіка» у Житомирі — це була масова гра. Тепер фестиваль розрісся, розклався, як матрьошка, на суб-фестивалі. А тоді це були спортивні змагання, ігри, виступи, «веселі старти». Проводити стратегічну гру та обирати мера і магістрат почали з 2005р. Але формат проведення у нас, у Житомирі, залишився, на жаль, той же — концерт, п’янка-гулянка, виступ, якоїсь «зірочки», тусовка і все!!! Це засмучує!

4) У студентському форматі, для студентів, без активної участі громадських і політичних організацій. Терміном на тиждень із відповідними затратами. Щоб фестиваль вражав своєю масовістю!

5) «Студентська республіка» стимулювала мене до залучення у молодіжний рух якомога більшої кількості студентів, а саме — до участі у цьому фестивалі. Для себе отримав гарний досвід виборчого процесу та громадської роботи. А головне, позитив, який залишається з тобою назавжди!

 

 

 

Христина Мацьків

 

1) Хто я? Пересічний представник активної (інколи) молоді (по суті) України (це точно). Займаюся: всякими методами намагаюся жити, а не існувати, ловити хороші емоції, віддавати позитив, усміхати життя. Директор рекламного агентства.

2) Головна організаторка перших СР у Львові, одна з організаторок перших всеукраїнських СР. Перша посада на всеукраїнській СР: міністерка ЗМІ.

3) 10 років тому… і небо було світліше, і вітер тепліший, і здоров’я міцніше і випити могли більше і не закусували…)) (жарт… вирвалося… не для преси).

А якщо чесно, було якось по-справжньому, ми не шкодували свій час і сили, робили, придумували, вдень в адміністрації 500 грн. спонсорства просили, а вночі плакати клеїли… і все це було позитивно, наповнено емоціями щастя і розумінням, що ми робимо велику справу! А дальше, їхали в Київ, жили в одній квартирі друзів, ввечері пили коньяк (привіт всім, хто там був), серйозно й активно організовували першу всеукраїнську Студреспубліку! Приємно згадати, була хороша команда!

4) Через 10 років: я, Паша Вікнянський, Юра Батов, Зорян, Рєвнівцев, Крутько, Ужва, Інна, Сергієнки, Віталік Манько… (вибачте, кого забула), сидимо на елітному пляжі Криму, п’ємо холодні коктейлі, згадуємо старі часи, спостерігаємо за тисячами задоволених громадян Мега СР і розумієм, шо «всё не зря»! І душа тішиться за українську молодь! (Не ображуся, якщо це не надрукуєте, просто написала правду).

5) Так! Перше, я отримала знайомство з дуже хорошими людьми, просто море позитивних емоцій, а це не може не змінити життя! І, звичайно, досвід! Досвід організовувати, керувати, придумувати різні цікаві ходи. Хто мене знає, розуміє, що такий досвід мені в житті був далеко не лишнім! «Студентська республіка» була для мене, як маленьке життя в житті!

 

 

 

Олег Слизько

 

1) Олег Слизько, громадсько-політичний діяч, ексрадник Полтавського міського голови з молодіжних питань, ексчлен виконкому Полтавської міської ради.

2) Брав участь у 4-х поспіль «Студентських республіках»: 2 — гравець, 2 — організатор (Міністр фінансів — 2006р., заступник голови оргкомітету — 2007р.)

3) Почалося усе у 2004р.

4) ТАК!!! Уявляв, що «студентське керівництво» Студреспубліки не буде грати у вибори серед депутатів Студмагістратів і Студмерів, а керуватиме усім мульти-фестивалем, впливатиме на усі 5000 чоловік!

5) Фактично «Студентська республіка» повернула моє життя від творчості до громадсько-політичної роботи, навчила розумінню підтексту, позбавила від шаблонів, стандартів…

 

 

 

Павло Краснобріжий

 

1) Павло Краснобріжий. Магістр, закінчив Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. академіка В.Лазаряна. Працював у будівельній компанії на посаді заступника директора з виробництва, розмірковував про вступ до аспірантури. Підприємець.

2) Був Студентським президентом України-2006

3) На жаль, ні, бо я беру участь у Республіці з 2005р. Але по розмовах аксакалів, Республіка (я маю на увазі Дніпропетровськ) починалась як спортивно-політичний фестиваль на один рік, але після великого успіху її вирішили зробити щорічною.

4) Вважаю, що Республіка буде проходити на протязі більшого часу, а її формат зміниться в сторону розважального фестивалю. Звісно, вона повинна стати мега-популярною серед молоді як нашої країни, так і закордонних держав.

5) «Студентська республіка» подарувала мені незабутні студентські роки, багато друзів, знання та чудові спогади на все життя!

 

 

 

Олександр Рєвнівцев

 

1) Александр Ревнивцев, старший специалист по рекламе Житомирского РУ КБ «ПриватБанк»

2) 10 лет назад был ее основателем в Житомирском регионе

3) 10 лет назад я был молодым и веселым руководителем Житомирской областной организации НДЛМ. Хотелось сделать многое не только для себя, а и для Украины в целом. Когда (на тот момент) возникла идея проведения Республики, за нее ухватились практически все регионы в Украине. Ведь это была возможность собрать все студенчество в одном месте и сделать из них региональный общественный орган студенческого самоуправления, который смог бы влиять на распределение средств в городских и областных бюджетах, выделяемых на «молодежь». Идея получила реализацию. Были проведены первые выборы Студенческого мера. Мы получили больше возможностей для контроля над формированием местных бюджетов, познакомились с региональными политиками и предпринимателями, и мы были практически первым «информационным поводом» в Независимой Украине, связанным с всеукраинским студенческим движением.

4) Проект уже сегодня радикально отличается от того, что было 10 лет назад. У студенчества появился реальный опыт «хождения во власть». Из неформальных лидеров палаточных городков ребята возвращаются в жизнь «лидерами мнений», становятся активными политиками региональных и всеукраинского масштабов. А через 10 лет? Наверное через 10 лет будет не «Студенческая республика», а Студенческая Украина. Республика должна выйти на международный уровень. Пусть к нам, как на Евровидение и футбол приезжают студенты со всего мира. Нам есть чему их учить.

5) Изменила ли мою жизнь Студреспублика? Да. На протяжениии жизни мы постоянно выбираем, по какому пути идти. Так вот, вместе с Республикой таких жизненных путей появлялось все больше и больше. Одна из этих дорог и привела меня в Студреспублику и ведет с ней по жизни.

 

 

 

Дмитро Кулібаба

 

1) Дмитро Кулібаба, радник Міністра освіти і науки України

2) Обирався Студентським мером Києва у 2002р.

3) Здається, все починалось із ініціатив Богдана Назаренка та Володі Філіппова.

4) Так, уявляю, вірю, що фестиваль й надалі буде прямувати від кількості до якості. За цей час, маю надію, фестиваль підтримають вдячні «республіканці», що, впевнений, займуть своє гідне місце в житті, в тому числі і завдяки Студреспубліці.

5) Безперечно вплинула, на Республіці був мій перший масштабний досвід громадської роботи, у певній мірі були реалізовані лідерські амбіції, отримав багато цікавих, а з часом і корисних знайомств. Але найголовніше — завдяки Студреспубліці я зрозумів, що життя — це ГРА.

 

 

 

Олександр Сергієнко

 

1) Олександр Сергієнко, ексначальник управління житлово-комунального господарства Дарницької РДА у м. Києві

2) Колишній член НДЛМ, один із організаторів «Студентської республіки» як фестивалю.

3) Тоді це був виключно регіональний формат, який почався з Києва і розповсюдився по всіх регіонах, але у кожному по-своєму, по-різному.

4) Тоді ми не замахувалися на 10 років уперед. Перший замах був на масштаб фестивалю. Коли домовились із УНКМО про фінансування заходу, була зроблена ставка на масовість та масштабність заходу у майбутньому.

5) Не може бути проектів, які б не вплинули на людину. Для мене «Студентська республіка» — це можливість в реалі поспілкуватись із цікавими людьми, молоддю.

 

 

 

Богдан Назаренко

 

1) Богдан Назаренко, голова Громадської ради при КМДА, ексзаступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Дарницької РДА у м. Києві.

2) Один із організаторів і творців фестивалю «Студентська республіка»

3) В той час, це була думка створити постійно діючий фестиваль міжнародного масштабу для студентів, який би базувався на форматі постійно діючого, політично незаангажованого фестивалю на засадах відкритості та самоврядності. Перший фестиваль під назвою StudentLand відбувся у Києві 1998р. У ньому була економічна гра СНЕП, конкурси та змагання, але не проводилась політична гра і не було виборів мера. Потім відпрацювали певну політичну технологію у Києві і розіслали на регіони з політичною та соціальною складовою. Фестиваль «Студентська республіка» став прообразом португальської моделі гри, в якій існують студентські комуни, та виборів Студентського мера у м. Львові за головування там Куйбіди.

4) Уявляв, що «Студентська республіка» проводиться на міжнародному рівні, філіали у всіх країнах і містах, де є студенти, будуть діяти по законах «Студентської республіки» у кожному гуртожитку. Що це постійно діючий проект, також як плацдарм для відпрацювання певних технологій.

5) Насправді, це — другий найбільш вдалий реалізований мій проект (перший — сім’я). Він став тим, за що не соромно у житті. Особисто мені дав нове коло знайомств, створив платформу для якісної передачі досвіду. «Студентська республіка» — це взаємна ініціатива рухатись уперед. Це свято, яке завжди з тобою!

 

 

 

Володимир Філіппов

 

1) Філіппов Володимир, очолював Спілку молоді регіонів у Києві, займається бізнесом, ексдепутат Київради

2) Починаючи з 1999р. і до 2003р. — член оргкомітету «Студентської республіки»

3) Це був новий цікавий проект. Був прототипом закордонних проектів, але там гра будувалась на рівні студмістечок. В Україні аналогів фестивалю не було. Все почалось з Києва і розповсюдилось на всю Україну. Буде багато студентів із різних вузів, які залюбки приймали участь.

4) Мали намір розширювати формат, робити конкурс студентської творчості, наукових робіт, створювати умови для того, щоб студенти мали можливість себе повністю реалізовувати, мали на меті зробити міжнародний формат фестивалю. Велись перемовини з багатьма країнами, з Росією планувалось об’єднати 2 фестивалі — нашу «Студентську республіку» та російський «Слав’янський базар» — з єдиною концепцією (звичайно ж, Студреспубліки), ідеологією. Вона мала проходити по всіх містах України та Росії, а на фінал приїжджають найкращі. Хотілось зробити більш представницький і офіційний фестиваль.

5) «Студентська республіка» зробила мене більш популярним, якщо так можна сказати, серед молоді. Вона виховала мене як лідера. Це стало поштовхом у моїй політичній кар’єрі.

 

 

 

Зоя Гаркавенко

 

1) Гаркавенко Зоя Олександрівна, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри НПУ ім. М.П.Драгоманова

2) Брала участь у розробці та створенні «Студентської республіки» у 1999р.

3) Формат 1999р. відрізнявся ідеологічно від першої Республіки, що проводив Богдан Назаренко. Тоді це був формат змістовного відпочинку для молоді. На той час жодна організація не мала такого творчого потенціалу та команди. Це був прорив! «Студентська республіка» 1999р. мала на меті долучити молодь до суспільно-громадського життя. Це була спроба в ігровій формі донести всю суть суспільно-політичних процесів. Зробити, щоб студенти стали менш залежні від адміністрацій вузів, щоб «Студентська республіка» мала можливість впливати на активність студентів незалежно від керівництва вищих навчальних закладів. Оскільки, це був виборчий процес, який дав можливість побачити реальність наслідків і цінність кожного голосу.

На той час це було ноу-хау у проектах, і багато хто вважав, що такий проект не може бути створений в Україні, це американська ідея. Нам важливо було пов’язати всі дії між собою, щоб у підсумку це був один суцільний «живий» організм. У 1999р. фестиваль зібрав близько 10000 чоловік по всій країні.

4) Були амбітні плани не на 5, на 10 років, а назавжди! Always Studrespublika!!! Не було сенсу планувати 10 років — вона назавжди! Вона є і буде!

НДЛМ займається серйозно лідерами, кадрами та організацією. Ми підемо, а за нами прийдуть інші! Люди не можуть бути вічно в студентському русі. Є певний вік, якщо не збігається темпо-ритм життя людини і організації — комусь треба піти. Творимо майбутнє самі!

Все має бути своєчасним і люди мають бути своєчасними.

Простір-час: для організації «Студентська республіка» він рухається у дуже стиснутому форматі. Час стискається самими учасниками. Людина навчається зростати у соціумі, виділяти пріоритети та навчатися.

5) Для мене «Студентська республіка» не була відокремненим проектом — це частина мого професійно-творчого життя. Якщо людина починає реалізовувати певний проект, він не залишає її в спокої, доки не буде реалізований. Це був досвід організації великокількісних проектів. Спланувати та відбудувати діяльність всіх людей, хто приїде на фестиваль, починаючи від організаторів і закінчуючи учасниками і гостями. А ще гарний досвід вирішення екстремальних ситуацій.