fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
09-07-2006 / Новини Cтудреспубліки /  Вінниця

Вінницька область обрала мера.

Для того, щоб обрати мера та членів студентського магістрату, вистачило двох днів


У рамках святкування Дня молоді на території табору відпочинку «Колос» на два дні утворилась окрема держава — Студентська Республіка (СР), із власним Конституційним судом та представництвами інших державних органів. Єдине, чого не вистачало для повноцінного керівництва СР, — це представницьких органів самоврядування, тому весь час існування республіки її громадяни займалась одним із найцікавіших державних процесів — виборами.



Перед громадянами республіки організатори фестивалю, який проходить уже не один рік поспіль, поставили конкретну мету. Потрібно було обрати мера СР та членів студентського магістрату. Для цього громадяни республіки, які здебільшого складалися з новоявлених політиків, мали сформувати партії чи виборчі блоки, скласти списки кандидатів на посади мера та членів магістрату. Потрібно було також, відповідно до «Основного закону Студентської Республіки», подати документи до ЦВК та провести передвиборну агітацію. Як розповів голова адміністрації студмістечка Андрій Кавунець, організатори намагались наблизити умови гри до реальних умов у виборчому процесі країни. Хоча для СР обрали спрощений варіант, основні правила виборів були збережені. Так, мера обирали за мажоритарною системою, магістрат, беручи до уваги зміни у виборчому законодавстві, за пропорційною.


Після закінчення реєстрації в центральній виборчій комісії представники політичних сил СР розпочали передвиборну агітацію, а перед самими виборами провели дебати. За словами Андрія Кавунця, цьогорічні промови кандидатів значно відрізняються від промов попередніх років. Якщо раніше кандидати обіцяли слідкувати за порядком у студмістечку, наприклад, вимити всі вікна чи щось подібне, то цьогорічні промови стосувались молодіжних кредитів та першого робочого місця.


Назва однієї з політичних партій СР — ПІВО (Партія інтелігентів Вінницької області)


Голосування проходило в одній із альтанок табору, яку спеціально переобладнали під виборчу дільницю. Проголосувати міг кожен студреспубліканець, у якого був при собі паспорт громадянина.



Проте після підрахунку голосів та оголошення переможців існування СР припинилось до наступного року. А ось ті студенти, що пройшли до магістрату, а також мер студмістечка продовжать свою боротьбу, проте вже на всеукраїнському фестивалі «Студентська республіка», який проходитиме в Криму. Там буде обиратись студентський парламент і президент.


Проте не лише політичними баталіями жила в ці дня СР. Так, наприклад, троє(!)  громадян республіки уклали шлюб і створили студентську сім’ю. Як пояснив мировий суддя республіки, у законі СР немає ніяких роз’яснень стосовно можливих шлюбів, проте якщо є країна, то й шлюби тут реєструватись мають. Навіть якщо громадяни республіки захочуть укласти одностатевий шлюб, ніхто заперечувати не буде і шлюб радо зареєструють.


 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Марина ЩЕРБАЦКАЯ