fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
24-07-2012 / Новини Cтудреспубліки /  Закарпаття

Україна — інтелектуальна держава

Під час Закарпатської Студреспубліки-2012 вперше відбулася амбітна спроба проведення оргдіяльнісної гри. Публікуємо описовий матеріал про гру (разом зі схемами).

Усі учасники спочатку були розділені на 4 робочих групи, де повинні були розробити власні позиції і бачення засад формування інтелектуальної держави нашої мрії. В результаті ми отримали дійсно 4 робочих ідеї, з якими потім працювали.

Ідея №1 від Марії Кустрин:

«Ми вважаємо, що початковий інтелект формується завдяки трьом факторам, а саме сімя, соціум та особисті якості.

Основними напрямками подальшого інтелектуального розвитку є: інтелектуальна власність, освіта, наука, культура та логіка. Все це в обєднанні може дати бажаного результату, а саме хорошого інтелектуального рівня!»

 

Ідея №2 від Катерини Келемен:

«Наша команда вирішила що перш за все потрібно дати визначення поняттю "інтелект" — це здатність пізнавати і вирішувати проблеми, поставлені перед людиною. Саме це є запорукою інтелектуального розвитку. Такий розвиток може проходити в різних площинах. Узагальнивши їх, ми виокремили такі напрями, як освіта, мистецтво та техніка.

Найголовніший напрямок інтелектуального розвитку на нашу думку є освіта. Вона є формальною (дитсадок, школа, університет…) та неформальною (самоосвіта). І саме за допомогою самоосвіти можливий інтелектуальний розвиток і прогрес людини, населення загалом і країни».

Результатом роботи команди став висновок: "від прогресу людини — до прогресу всієї країни!"

Ідея №3 від Василини Наконечної:

«Система, наче пилосмок, втягує тих членів суспільства, які не в силі протистояти. Як наслідок — деградація. Але завжди залишається кілька інтелектуалів, яких не зламати. Вони і є рушійною силою. Навчаючи наступників, вони потроху приводять до розвитку всього суспільства».

Ідея №4 від Ольги Гатнер:

«Ця схема відбиває різнобічний розвиток такого важливого прошарку населення ,як молодь. Завдяки розвинений діяльності вона бере активну участь у створенні нових програм,завдяки яким реорганiзовуеться наша країна».

Одразу після презентацій цих ідей керівником гри прийнято рішення залишити дві базових ідеї, навколо яких власне і базуватиметься робота вже 2 робочих груп.

Ідея №5 від Ольги Маркович:

Інтелектуального розвитку України можна досягти шляхом еволюції чи революції. Ми надаємо перевагу революції, оскільки це швидший та ефективніший спосіб. Основним інструментом досягнення даної мети є освіта(дошкільна, шкільна, вища). Перспективу розвитку інтелектуальної України ми вбачаємо в кібернетиці, зокрема в науково-технічному прогресі, штучному розумі та космічних теоріях.

Ідея №6 від Василини Наконечної:

Сьогодні маємо глобальну проблему — молодь не бачить потреби навчатись. Багата — тому, що "місце під сонцем" їм і так забезпечено, бідні — їхні старання і так ніхто не оцінить. Вчитись почнуть лише тоді, коли будуть знати, що їх рівень життя залежить лише від рівня інтелекту, професійності у тій чи іншій галузі. Тому для розвитку необхідно зробити 3 кардинальні кроки:

— зміна свідомості молоді;
— заміна старих методів викладання;
— надання державою всіх необхідних ресурсів для розвитку та росту кожного.

Бачення та думки учасників лягли в основу заключної схеми, з якою погодилась більшість учасників. На етапі рефлексії учасники відмітили, що ресурси вичерпані, а умови проведення Гри не дали змоги почерпнути їх ззовні, тому деякі теорії вийшли достатньо строкаті і не до кінця підготовані, але так як ОДГ проводилася на Закарпатті вперше і учасники зовсім не володіли інформацією про правила участі та ведення Гри, то така реакція є виправданою.

Внизу подана підсумкова схема, заключний етап роботи, коли учасники Гри об’єдналися навколо спільних думок і подали спільну позицію. За що їм велике дякую. Успіху на Всеукраїнській ОДГ!

 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Денис Ман