fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
21-06-2012 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Чернігів

Студенти — найбільш прогресивна частина суспільства

Як всім відомо, Студреспубліка – це не тільки мульти-фестиваль та вибори студмера та магістрату, але і змістовна дискусія на актуальні для суспільства теми. Не стала виключенням і Студреспубліка-2012 в Че, в рамках якої, 16 червня 2012р. відбувся круглий стіл, де за участі Павла Вікнянського й Олега Петрова обговорили проблеми законодавчого забезпечення студентського самоврядування.

16 червня "Студентська республіка" жила своїм звичним життям – шукала образ мрії міста, змагалися у різноманітних суб-фестах, але субота була розбавлена приємною подією – до громади Студреспубліки завітали поважні гості, щоб поговорити про реалії студентського самоврядування в Україні в рамках круглого столу, який планувався заздалегідь.

Тема дискусії, яка розгорнулася: «Проблеми сучасної молодіжної політики та студентського самоврядування. Законодавство України «Про вищу освіту» та «Про студентське самоврядування» — постійне переписування чи Європейський шлях законотворення» до обговорення долучилися національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський, голова правління Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання “Сузір’я”, народний депутат України IIIIV скликання, учасник Партнерської ради Студреспубліки Олег Петров, представники студентства, абітурієнти, представники громадських організації та Менської райдержадміністрації, модератором зустрічі виступив один із лідерів Студреспубліки Олександр Щерба.

Як відомо, актуальність теми викликана тим, що вже більше 10 років в Україні точаться суперечки з приводу реформування вищої освіти. Всі погоджуються, що це треба, проте немає консенсусу з приводу змісту цього реформування.

Зокрема, на сьогодні, у Верховній Раді України зареєстровано 3 законопроекти «Про вищу освіту»: від Уряду, від Арсенія Яценюка та Лесі Оробець, від Юрія Мірошніченка. 

Дискусійні напрямки законопроектів у розділі студсамоврядування стосуються питань фінансування та обсягів повноважень.

Тож, розуміючі важливість піднятої теми першим спікером виступив Олег Петров, який, до речі, був одним із авторів законопроекту «Про студентське самоврядування». «Студенти — найбільш прогресивна частина суспільства. Моя мета досягти того, щоб студент відчував себе найважливішою людиною в університеті. Якщо студент не сприймає систему освіти, то якою б гарною вона не була – вона все одно не буде діяти. Історично склалося, що перші спроби самоврядування робилися ще в 80-х роках минулого століття, але це були всього лише експерименти. Все починалося з профспілок, бо студента в першу чергу цікавить соціальна справедливість. Головне завдання самоврядування – поліпшення життя студентам. Був час, коли я сам стояв біля витоків "Студентської республіки" і, на мою думку, вона вдалася, хоча б тому, що ми всі зараз тут», — відмітив Олег Володимирович.   

На продовження Павло Вікнянський поділився своїми думками: «Я вважаю, що потрібно розвивати дискусію про те, що важливо для вас. Україні не вистачає історії перемог, емоційних перемог, що б нам хотілося пишатися своєю країною. На жаль, нам буває часто соромно за свою країну. Для вдалого закінчення будь-якої справи потрібна відданість людей: нехай їх спочатку будемо небагато, але вони будуть справжніми патріотами своєї справи».

Представника студсамоврядування ЧНПУ ім.Т.Г.Шевченка Ярослава Хромова турбувало питання щодо механізмів, які передбачені у випадках, коли частина вибраних активістів самоврядування пасивна та не виконує своїх функцій, крім того, за словами Ярослава, існує відірваність студсамоврядування на факультетах та центрального вишівського.

Голова Чернігівської Студреспубліки Антон Приходько, продовжуючи тему, заявив, що він — один із небагатьох противників прямого фінансування студсамоврядування, адже в реальності це спокушає уповноважених студентів імітувати діяльність в угоду фінансовим інтересам окремим «активістам».

Олег Петров, вислухавши проблеми студентства, відзначив, що будь-який, навіть ідеальний закон не здатен повністю вирішити всі проблеми, адже його втілення можливе лише при реальній роботі учасників студсамоврядування, які помічаючи питання для вирішення, докладають зусиль у цьому напрямку. "Безперечно, потрібно і надалі працювати над вдосконаленням законодавства, в т.ч. у розрізі студентського самоврядування, для цього потрібно говорити з учасниками процесу, як це ми робимо сьогодні", – сказав Олег Володимирович.

Підводячи підсумки, експерти та учасники круглого столу зійшлися на думці, що існуючі механізми дають нам певні важелі для реального управління життям у виші, варто лише докласти зусиль, а за підтримкою у важливій справі завжди можна звернутися до небайдужих організацій, у першу чергу, до Студреспубліки.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Сергій Мекшун, Валерія Попова