fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
29-05-2014 / всі теми /  м. Київ

Що робити найближчі 1,5 роки новій київській владі?

Соціальне ТОК-не-ШОУ «Київський форум» з Реною Назаровою, що виходить на телеканалі ZIK, активно стежило за передвиборчою діяльністю кандидатів на посаду мера Києва та до Київради. 27 травня 2014р. проходила заключна розмова, де підводилися підсумки виборів. Учасниками дискусії від Студреспубліки виступили Павло Вікнянський, Людмила Рудкевич і Марія Прохорова [+ відео].

Павло Вікнянський: Я б хотів відзначити таку важливу річ, яку ми спостерігали під час цієї виборчої кампанії. Як відомо, ми звернулися до всіх кандидатів на посаду міського голови з досить таки жорсткими вимогами і розраховували, як вони на них відреагують. Крім репутаційних вимог, була дуже головна така від нас річ, що всі кандидати на посаду мера мають займатися розвитком Києва, і передусім, планувати цей розвиток, запропонувати киянам відкриті програми. Навіть, на жаль, у цій студії [з переможцями виборів до Київради] ми зараз не бачимо компетентної дискусії з приводу того, що саме ви будете робити тепер у Києві найближчі 1,5 року.

Я б через це хотів би сказати свої занепокоєння. Я думаю, що ми будемо бачити за ці 1,5 року? Ну да, буде більше динамізму, ми побачимо більше публічної політики в сесійній залі міської ради. Я думаю, що ми побачимо, так само, мало компетентності в залі Київської міської ради. Ми не побачимо серйозні, окрім тих,  які  можна пропіарити через медіа, зміни… і постійно будуть якісь виправдовування через це. Бо я вважаю, що, коли є політичний союз нового Президента Порошенка та нового мера Києва Кличка, сам Бог велів вирішувати, в тому числі, бюджетні питання для Києва, і Києву стати прикладом щодо реформування і створення справді бюджетної децентралізації. Все для цього є.

Але, на жаль, провідні кандидати на посаду Київського міського голови не відреагували на наші заклики. Як раз ті люди, які відреагували, і серед яких ми проводили на Майдані (це було перший раз в історії Києва) відкриті політичні дебати між кандидатами на посаду міського голови, ми їх проводили, до речі, разом із Spilno.TV і з Центральною радою сотень Майдану, в п’ятницю, напередодні виборів, то там взяли участь не ті кандидати, які є, навіть, в першій четвірці. Був Балашов, був Олег Дерев’янко, був Андрій Миргородський та…

Рена Назарова: Салій.

Павло Вікнянський: Так, пан Іван Салій. Було дуже цікаво. На жаль, це було не так цікаво для медіа та навіть пересічних громадян. Це було за нашою ініціативою, я впевнений, що цю, дуже компетентну дискусію, треба переносити до зали сесії міської ради. Ми будемо все робити для того, щоб через експертні та громадянські механізми, інспірувати речі, які будуть заставляти депутатів міської ради бути компетентними, а не тільки писати різні пости в "Фейсбуках"

[…]

Людмила Рудкевич: Людмила Рудкевич, Київська Студреспубліка. Результати, ми чуємо, що більше, ніж на половину перераховані. Сьогодні в новій Київраді не буде дуже багато нових облич, на жаль. Лідер Київради, Кличко Віталій, він вже політик національного масштабу, так? І вже не нова людина в політиці. Але, що я хочу сказати, що всім претендентам на посаду Київського голови, потрібно бути більш відкритішими. Наприклад, той круглий стіл, про який говорив Павло [Вікнянський], так, — прийшло лише чотири кандидати. Ми напрацьовували Програму модернізації міста Києва, і, звісно, будемо продовжувати далі наповнювати змістом цю програму. Запрошуємо всіх долучатися.

Ось, говорили сьогодні стосовно зміни системи. Мені здається, зміна системи без зміни свідомості людей неможлива. І це, звісно, процес поступовий. Тому що ми постійно змінюємо закони, люди вже не знають, на які закони орієнтуватися. Тому має бути, мабуть, щось таке, яке має носити якусь певну періодичність. Наприклад, ми сьогодні в «Студентській республіці» говоримо про динамічну децентралізацію, вже, певно, чули про це. Це, як раз, та система, яка передбачає перегляд відносин, стосунків децентралізованих регіонів чи районів, чи будинкових комітетів, наприклад, із центральною владою.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки