fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
28-05-2014 / всі теми /  Україна

Потрібен референдум за Народну Конституцію!

Оргкомітет громадянської ініціативи «За народну Конституцію!» виносить на обговорення громадськості нову редакцію Конституції України та готується до збиру підписів на підтримку проведення всеукраїнського референдуму про внесення змін до Основного Закону країни. Про це 28 травня 2014р. на прес-конференції в УНІАН у Києві повідомив лідер республіканців Павло Вікнянський та інші представники оргкомітету ініціативи, зокрема, Людмила Супрун, Олександр Мороз, Леонід Каденюк [+ текст проекту Народної Конституції].

Від імені оргкомітету ініціативи слово мали: Людмила Супрун — Голова оргкомітету громадянської ініціативи «За народну Конституцію!», Олександр Мороз — екс-голова Верховної Ради України, Павло Вікнянський — Національний лідер Студреспубліки, Леонід Каденюк — герой України, кандидат економічних наук, Валерій Пшеничний — екс-голова Конституційного Суду України, Андрій Антонюк — Голова Ради Федерації роботодавців м. Києва.

«Перед нами стоїть питання — забезпечити в Україні мир, спокій, розвиток, примирення. Ми вважаємо, що вихід з кризи — це прийняття нової редакції Конституції, щоб остаточно поставити крапку в питанні конституційного устрою держави, прав і свобод громадян в частині, що стосується контролю над владою і прийняття участі кожного у справах держави», — заявила Людмила Супрун.

Також вона зазначила, що ця ініціатива не є проектом якоїсь політичної партії, в ній беруть участь представники різних партій і громадських організацій, які усвідомлюють свою відповідальність за майбутнє країни.

Екс-спікер Верховної Ради України Олександр Мороз підкреслив, що в новій редакції збережено понад 90% тексту діючої Конституції. «Україна утверджується як цілісна унітарна держава в кордонах, визначених діючою Конституцією. Без федералізації. Тим самим ми нейтралізуємо референдуми, які пройшли в цьому році в Криму і на Сході. Встановлюється парламентсько-президентська форма правління європейського типу. Ліквідуються держадміністрації. Виконавча влада здійснюється виконкомами. Створюються можливості для контролю над владою», — повідомив Мороз.

За наданою інформацією, статус державної мови залишається за українською мовою, російська мова отримує статус офіційної і всі мови в Україні мають гарантії до розвитку. Скасовується безстрокове призначення суддів. Наступного президента і депутатів обиратимуть на 4 роки і з обмеженням обиратися не більше двох термінів поспіль. Обмежується недоторканність депутатів і суддів за прикладом європейських країн. Ніякі структури влади або посадові особи не мають право вносити зміни до Конституції. Це можна буде зробити тільки на настановних народних зборах, в яких вони зможуть взяти участь», — розповів Мороз.

Павло Вікнянський зауважив, що ми переживаємо історичний момент, оскільки маємо можливість змінити систему, правила гри, робити сучасні і дієві речі. Ми повинні унеможливити «пересмикування» Конституції в інтересах злочинних, корумпованих олігарахічних груп, громадяни повинні захиститися. Має бути спеціальний інститут — Установчі Збори, який не дозволить Верховній Раді блокувати зміни в Конституцію. Вікнянський заявив, що «історія України не залежить від прізвищ, вона залежить тільки від справедливого соціально-економічного порядку та правил гри. Ми нарешті маємо право зайнятися проектом модернізації країни».

«Ми в Студреспубліці давно говорили про Інноваційну Конституцію, яка не дозволить монополізувати владу, а дозволить робити соціальні ліфти. Дана Конституція є саме такою, адже в ній зроблено основний пріоритет на  питаннях  науково-освітнього розвитку. Очікуємо, що народна Конституція принесе українському народу мудрість, примирення, злагоду, гарантії поступального розвитку», — підкреслив Вікнянський.

За даними оргкомітету, нова редакція Конституції, дозволяє легітимно провести дострокові вибори до парламенту на основі відкритих партійних списків. Щоб провести конституційний референдум і прийняти Конституцію в новій редакції, необхідно зібрати підписи — три мільйони за сорок днів. Незабаром розпочнеться обговорення нової редакції Конституції України. Будь-який бажаючий зможе вивчити текст нової редакції, залишити свої побажання та задати питання.

Як зазначили в оргкомітеті, якщо референдум пройде успішно, вже у вересні Україна отримає оновлену Конституцію, а депутатів почнуть обирати по-новому. «У нинішніх умовах конституційний референдум — єдиний легітимний спосіб «перезавантажити» владу», — резюмував Олександр Мороз.

Проект Народної Конституції України




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Віра Андріюк