fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
14-04-2010 / Аналітика /  м. Київ

Молодь України обговорює необхідність створення власного Міністерства молоді

13 квітня 2010 року в Києві в арт-галереї «Худграф» відбулося засідання Клубу молодих політиків на тему «Чи молодь має право на своє міністерство?»

Організаторами заходу стали: Регіональне представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, Український молодіжний форум, ВМГО «Українська Студентська Спілка» та Студреспубліка.

Захід відвідали окрім лідерів різноманітних молодіжних рухів, організацій, експертів із вказаної проблематики, також Народні депутати України А.Пінчук та О.Доній, заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту С.Толстоухова. Від імені Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі присутніх привітав менеджер проектів Фонду Тарас Михальнюк.

Під час заходу основна дискусія розгорнулася навколо питань необхідності створення окремого, спеціального Міністерства молоді України, залучення молоді до прийняття відповідальних рішень на рівні держави. Окремо стояло питання фінансування молодіжних та дитячих громадських організацій. Наприкінці заходу учасники жваво обговорили проект змін до статуту Українського молодіжного форуму, напрацьований Статутною комісією, у тому числі під час її відкритих засідань (до речі, перше таке обговорення пройшло як раз за сприяння Фонду Еберта). 

Заступник Мінсім’ямолодьспорту Світлана Толстоухова наголосила на тому, що Україні, єдиній в Європі, вдалося об’єднати в одному центральному органові виконавчої влади такі сфери державної політики як сім’я, молодь та діти, і це стало прикладом для всієї Європи. Проте, з її слів, до сих пір жоден політичний керівник Мінсім’ямолодьспорту так і не зміг ефективно пов’язати спортивний компонент із молодіжним. Разом із тим п.Толстоухова зважила на необхідність прийняття Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», який би зняв всі питання щодо наявності та переліку міністерств в Україні.

Лідер Студреспубліки Павло Вікнянський у вступному слові зазначив, що у середовищі молодіжного активу жваво обговорюється необхідність створення окремого, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади, відповідального за реалізацію державної молодіжної політики. Тоді, зі слів Вікнянського, молодіжні проблеми не будуть вирішуватися та лобіюватися в останню чергу, за залишковим принципом, далеко після питань футболу та інших видів спорту. Лідер Студреспубліки сказав, що в такому випадку буде реалізований державницький підхід щодо молоді: не можна довести ситуацію до ще більшого підвищення рівня злочинності, захворюваності на ВІЛ/СНІД, алкоголізму та наркоманії, безробіття, розлучень, абортів, агресивних настроїв та інших соціальних негараздів серед молоді.

Народний депутат України Андрій Пінчук висловив своє бачення щодо розвитку молодіжної політики й наголосив на необхідності молоді самій брати ініціативу в свої руки. Також п.Пінчук пообіцяв надалі бути активним у питаннях взаємодії з молоддю у вирішенні її проблем, він виголосив бажання до співпраці з широкими прошарками молоді.

Народний депутат України Олесь Доній наголосив на необхідності збільшення моральності та фаховості молодіжних лідерів, активізації молоді в «низах», регіонах України. Щодо моделі прийняття рішень молоддю в державі п.Доній запропонував шукати рішення цієї проблеми на межі УМФ та міністерства, яке займається проблемами молоді.

Перший заступник голови УМФ, директор департаменту сприяння соціальному становленню та розвитку молоді Мінсім’ямолодьспорту Костянтин Захаренко зазначив, що найкращий європейський досвід щодо реалізації політики відносно молоді ґрунтується на принципі співуправління молоді, об’єднаної в громадські організації, з одного боку, та органу державної влади, який відповідає за молодь, з іншого.

Голова ВМГО «Українська Студентська Спілка» Станіслав Куценко, який модерував дане засідання, розказав про роботу Статутної комісії Українського молодіжного форуму, засідання якої останнім часом відбувалися у відкритому режимі та відзначив активність молодіжної спільноти у важливій справі гуртування молодіжного руху України на платформі УМФ.

В обговоренні взяло участь багато молодіжних лідерів. Зокрема, виконавчий директор «Фонду підтримки реформ» Олександр Ярема з приводу питання фінансування державою проектів молодіжних організацій зазначив, що воно має відбуватися через механізми соціального замовлення — тоді все буде ефективно і якісно, і кількісно. Також він зауважив, що до УМФ необхідно певним чином залучати неформальні молодіжні середовища.

Голова «Молодого народного руху» Іван Крулько підкреслив, що треба зовсім інший рівень уваги держави до молоді, ніж наразі є, бо скоро, з його слів, кожен із окремих заступників міністра в Мінсім’ямолодьспорті буде опікуватися окремим видом спорту. Він висловився за відновлення діяльності Ради з питань молодіжної політики при Президентові України.

Анатолій Половинець, голова Секретаріату Нацради молодіжних організацій України, зазначив, що позиція молодіжних організацій є зрозумілою — і для ефективної роботи потрібне своє, окреме Міністерство молоді. 

Один із національних лідерів дитячих організацій Олександр Стефанович зауважив, що за такої уваги держави, як зараз, «дитячі, альпійські організації зможуть боротися максимум ще 5 років».

Голова ВМГО «ові ініціативи молоді» Андрій Ісак зазначив наступне: «окреме Міністерство потрібне, за умови що організаційні питання по розподілу вже існуючого не вплинуть на вирішення нагальних проблем у молодіжному середовищі сьогодення. Це такі питання, як пивний алкоголізм серед молоді, працевлаштування та зайнятість молоді, здоровий спосіб життя, молодіжне кредитування, боротьба з негативними проявами серед молоді тощо». Також він зауважив, що в основі роботи Міністерства має бути європейський принцип «співуправління». В свою чергу Андрій підтримав попередніх виступаючих у тому, що Україні потрібні дієві молодіжні організації, і дуже добре, що реформування Українського молодіжного форуму почалося саме з цього.

За підсумками було прийняте рішення подовжити дискусію, зауваживши необхідність більш серйозної уваги та відповідальності держави щодо проблем молоді і молодіжних організацій, а стосовно змін до статуту УМФ, в цілому подякувавши Статутній комісії за якісну роботу, учасники заходу висловилися, що в разі наявності нових ідей, в принципі — їх ще не пізно врахувати.

Також на засіданні Клубу молодого політика можна було побачити Олега Катерняка, Андрія Мішина, Олега Куявського, Анну Масну, Олександра Солонтая, Євгенію Малих, Володимира Крейденка, Сергія Митрофанського, Діану Мкртчян, Катерину Мамонову та багатьох інших.

 

 

 

 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служби УСС і Студреспубліки