fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
07-07-2006 / Новини Cтудреспубліки /  Черкаси

Черкаська Студреспубліка

З 27-29 червня на туристичній базі «Придніпровській» в Черкаській області відбулася «Студентська республіка». Захід проводився за ініціативи Черкаської Обласної організації НДЛМ та за підтримки управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації.


«Студентська республіка» − це цікава модельна гра, в якій беруть участь студенти ВНЗ по Черкаській області. Кожен ВНЗ формує власну команду, яка із простого колективу в ході гри перетворюється спочатку на політичну партію, а згодом може утворити політичний блок з іншими ВНЗ. Але все по порядку.


В цьому році мешканцями  «Студентської республіки» стали студенти шести ВНЗ: Черкаський національний університет, Черкаський державний технологічний університет, Черкаський інститут пожежної безпеки, Черкаський банківський інститут, Черкаський факультет менеджменту та бізнесу, Золотоніський технікум ветеринарної медицини.


В перший день гри учасники дізналися, що вони потрапили у квазі‑державу, в якій оголошуються вибори. У цій маленькій країні функціонує власна тимчасова влада, ЗМІ, ТВК і навіть олігархи. Вже одразу після знайомства команди починають проходити усі перепони бюрократичної системи, долаючи всі паперові процедури реєстрації, адже квазідержава по суті спроектована на українську дійсність. Подолавши реєстрацію власної партії, загальна кількість партій становила 9, студенти стикаються із фінансовими труднощами, які передбачили організатори гри. Щоб завоювати електорат будь-яка партія повинна мати бюджет. І команди намагаються знайти місце під сонцем, до речі, сонцем був Нацбанк «Студентської республіки», який встановлював курс зароблених бонусів відповідно до кількості голосів.


Війна війною, а обід за розкладом! Годували просто супер, до того ж проводилися заняття з фізичної культури та різні спортивні заходи, зокрема відбулися турніри по футболу, волейболу та бадмінтону, які допомагали релаксації під час складної політичної боротьби.


Ніч з 27 на 28 червня команди провели у непростих переговорах між командами, щоб наступного ранку розпочати передвиборні перегони, утворивши політичні блоки.


Наступив ранок, який приніс нові завдання: зареєструвати кандидата в мери і нові політичні угрупування − політичні блоки. З 9 зареєстрованих раніше партій було створено два виборчі блоки « Велика сімка »  та «Крок до сердець». А також  двох кандидатів на посаду мера «Студентської республіки»: Лисенко О.В. — виборчий блок «Крок до сердець»; Чепурна О.Г. – виборчий блок « Велика сімка ».


 Виборча кампанія наповнена подіями, учасники окрім агітації організовували круглі столи, присвячені обговоренню недоліків Конституції та можливі шляхи їх подолання. Друга половина дня пройшла в руслі підготовки творчого вечора «Знай наших − дебати», на якому кожен із блоків повинен був презентувати свою програми, а також представити громадянам «Студентської республіки» свою кандидатуру на посаду мера маленької країни.


З 6 ранку 29 червня на території «Студентської республіки» вже заборонена агітація. З 8 ранку наступив час обирати кращих! Розпочинається робота ТВК. В 11 ранку відомі результати виборів. «Студентська республіка» обрала свого мера і уряд. Варто відзначити, що в в ході голосування були помічені деякі махінації, були спроби зірвати вибори, все як у справжньому житті. Отже мером було обрано Лисенка Олега — виборчий блок «Крок до сердець», а до магістрату увійшли представники обох виборчих блоків у співвідношенні 50:50. Ось так!


Учасниками цього молодіжного проекту були глядачі та громадяни «Студентської республіки». Глядачем міг стати кожен, хто поважає та розділяє мету проекту, не порушує громадській спокій, не шкодить іміджу та авторитету проекту та його учасникам. Участь у голосуванні до Студентського магістрату міг брати кожен студент віком від 18 до 35 років або громадянин республіки. Громадянство могла отримати особа, яка бажає розділити драйв гри, слідуючи загальним правилам дисципліни і законам маленької країни. Громадянство отримувалось без перешкод у ході гри, якщо особа виявила бажання брати участь у проекті.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки