fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
13-07-2007 / Новини НДЛМ /  Україна

Будемо чесними — нам повірять

Павло Вікнянський: «Ми призначимо на кожну виборчу дільницю людей, які запобігатимуть фальсифікаціям»


 


Можновладці не переймаються тим, про що мріє молоде покоління. Замість того, аби щиро поговорити, вони повчають молодь менторським тоном, підгодовують як велику рогату худобу, не даючи прикладів для наслідування. Парадокс полягає в тому, що серед багатьох молодих людей, які пройшли в ради різних рівнів, лобістів молодіжних питань, на жаль, немає. Але хтось має дбати про майбутнє! Молоді політики з незаплямованою репутацією можуть бути послідовними. Так вважає новообраний голова Народно-демократичної ліги молоді Павло ВІКНЯНСЬКИЙ.


 


 Павле! Вас нещодавно обрали на таку відпо­ві­даль­ну посаду! Тому одразу ж хочеться поцікавитися планами Ліги.


 


— Я принциповий прихильник спадкоємності, поважаю фундатора НДЛМ Костянтина Ващенка, а також свого попередника Володимира Крутька. Добре, коли в громадському сек­торі влада передається не шляхом революцій, а демократичним шляхом, виборами, коли є наступництво.


 


Головне завдання НДЛМ на сьогодні — диверсифікація джерел фінансування. Зокрема, співпраця з іноземними партнерами, робота зі спонсорами. Нам потрібна активніша робота територіальних осередків, поширення їхнього досвіду. Крім «Студентської республіки» та проекту «За збереження родини», а також лобіювання прийняття «Закону про сту­ден­тське самоврядування», ми й надалі плануємо випускати бюлетень «ЗаДіло!», а також підтримувати нові тренди. Сподіваюся, що все це дозволить нам здобути статус лідера молодіжного руху в Україні.


 


У НДЛМ не припиняються дискусії щодо ідеології, самовизначення, відносин із партією. Це означає, що організація жива, у нас є чудова база для народження нових ідей і проек­тів. Наприклад, минулого року ми розпочали молодіжний проект «Квест» — таку собі рольову гру-загадку, протягом якої потрібно вирішити низку інтелектуальних та фізичних завдань. Кілька команд із задоволенням проводять змістовне дозвілля, котре дає можливість поміж іншим виявляти нових лідерів.


 


Чесно кажучи, багато сучасних молодих людей дуже інфан­тильні, безвідповідальні, часто-густо до 30 років висять на шиях батьків. Чимало з них не мають власних родин. А через це — соціальні негаразди — аборти, розлучення, неможливість знайти себе в житті. Наші проекти показують, що можна не тільки відриватися по повній, а й проводити інтелектуальне дозвілля, нормально відпочивати, не забруднюючи свою душу.


 


Окрема справа — видання студентського бюлетеня «ЗаДіло!». Це — справжній студентський самвидав. Ми плануємо й надалі підтримувати цей проект більше, ніж у 50 ВНЗ країни, оскільки він має анти­ко­руп­­ційний напрямок. Наша газета «ЗаДіло», на відміну від офіційно зареєстрованих, висвітлює всі теми. Щоправда, через це колектив видання відчував тиск із боку керівництва ВНЗ.


 


Чому ви запровадили новий принцип обрання правління НДЛМ?


 


— Тепер воно формується за функціональним принципом. Ми вибираємо не просто впливових людей, а керівників певних напрямків, наприклад, міжнародного, соціального тощо. Молоді народні демократи врахували свої помилки, коли обирали добрих друзів, які в результаті нічого не робили. Віднині всі члени правління матимуть конкретний напрямок роботи, за який відповідатимуть. Так, наприклад, іміджевими проектами займається Володимир Заверуха, голова Тернопільської організації НДЛМ. Він є куратором нового проекту «Перша леді», конкурсу краси, на якому визначається найкрасивіша студентка України. До речі, журі очолює Людмила Супрун. А його фінал відбудеться під час «Студентської республіки».


 


Які проекти цього року отримали підтримку Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту?


 


— Двом із п’яти поданих нами проектів — «Студентська республіка» та «За збереження родини» надана державна підтримка. Останньому проекту вже протягом кількох років сприяє Міністерство, він переможець конкурсу проектів. Мета заходу — підтримка молодих сімей, налагодження діалогу в родинах. Цікаво, що серед тих подружжів, які відвідували наші семінари, не зафіксовано жодного розлучення. Учасниками проекту можуть стати сімейні пари, котрі, хочуть зміцнити свою родину. Вони на кілька днів виїжджають у певне місце, де з ними працюють професійні психологи та священики.


 


 Як, на вашу думку, можна зробити молодь небайдужою до суспільного життя?


 


— Це дуже болюче питання. Наша молодь обмежена у своїй соціальній реалізації. Всі хочуть бути щасливими, впевненими в завтрашньому дні. Ніхто не бажає бути бідним. Молоді люди мріють і вірять у те, що їхні сподівання реалізуються. Новому поколінню дуже важко ставати дорослим. А політичні маніпуляції останніх років призвели до того, що воно втратило довіру до політиків, які знаходяться при владі. Молодь не бачить тих, за ким іти, за кого відповідати, для кого можна щось робити.


 


На Майдані багато хто кричав гасла «За Ющенка! За Тимошенко!», а зараз вони бачать порожнечу. Цієї весни українці відверто виходили на Майдан заробляти гроші. Відбувається девальвація всіх політичних і соціальних цінностей. Проте є надія, що молодь повернеться обличчям до лідерів, які довели свою фаховість. До таких людей можна віднести Людмилу Супрун. Вона показала свою ефективну роботу в Бюджетному комітеті парламенту минулого скликання. Тоді в країні відбувалися політичні негаразди, а фінансовий порядок зберігався.


 


Із молоддю треба розмовляти, а не маніпулювати чи платити гроші. Їм потрібно довіряти відповідальні справи й вимагати виконання цих завдань, тобто давати можливість самореалізуватися. Молодим людям важливо навчатися самостійно виходити зі складних ситуацій. Дорослі ж часто опікують своїх дітей і після повноліття.


 


Молодіжний громадський рух має розвиватися, але, на жаль, дуже мало молодих людей залучені до громадських організацій, іще менше активістів. Це не тому, що їм не цікаво. Зрозуміло, що молодь має важливіші завдання.


 


Мабуть, одна з причин полягає у тому, що хлопці й дівчата просто не бачать пер­с­пектив кар’єрного зростання у громадській роботі?


 


— Минулого року представники Ліги не потрапили до умовно прохідної частини виборчого списку НДП. Якщо політична сила хоче, щоб на неї звертали увагу більше верств населення, то потрібно допускати молодих лідерів до відповідальних посад, а також до прохідних місць у списку.


 


 Незабаром — дострокові вибори, котрі обіцяють бути дуже непростими. Чи збирається НДЛМ контролювати хід голосування й підрахунок голосів?


 


— Великі політичні гравці, котрі окупували Верховну Раду, бояться, що, вийшовши на вулицю, добряче отримають по шапці від народу. Вони не хочуть, аби політичні сили, рейтинг яких зростає (у тому числі й НДП), пройшли в парламент.


 


У нас є кілька регіональних проектів, які передбачають реальний моніторинг виборів та контроль над процесом голосування. Якщо треба — ми призначимо на кожну виборчу дільницю людей, які запобігатимуть фальсифікаціям. Задля цього плануємо створити коаліцію громадських організацій, яка відслідковуватиме процес підрахунку голосів.


Під час минулих виборів юридичні департаменти партій і блоків, які не подолали прохідний бар’єр, не були готові до то того, що все відбувалося так нахабно. Вони не очікували змови основних політичних гравців і того, що решту політ­сил «бортонуть». Цього разу партії мають краще підготуватися до виборів: буде більше скарг, кожне порушення фіксуватиметься й оскаржуватиметься в судових інстанціях.


 


 На День незалежності проходитиме фінал фестивалю «Студентська республіка». Чи готуєте ви сюрпризи?


 


— Звичайно. Цього року проект стане міжнародним. Головна фішка нинішнього літа — поєднання дозвілля, здорового способу життя та інтенсивного тренінгу з лідерства. Більшість молоді, яка свого часу пройшла через «Студреспубліку», стала успішними людьми — менеджерами, депутатами, аспірантами, викладачами. Будуть і традиційні вибори студентського пар­ламенту та студентського президента країни. Ми спробуємо змоделювати нинішню ситуацію в Україні. Очікуємо на приїзд представників Казахстану, Молдови, Білорусі, прибал­тійських країн. Наступного разу ми зможемо допомогти проведенню «Студреспублік» і за кордоном. Є амбіції зробити це проектом європейського рівня.


 


  Чим ви особисто керуєтеся в роботі?


 


— Відповідальність усіх складається з відповідальності кожного. Якщо ми будемо байдужими до наших близьких, то немає сенсу вимагати чогось від наших політиків. Тому я прошу наших читачів бути уважнішими до бажань і прохань оточуючих. Тільки тоді ми будемо чесними і нам віритимуть люди. Звертаючись до членів НДЛМ, закликаю їх бути оптимістами, нічого не боятися, протягувати руку допомоги й активно працювати на місцях.


Розмову вела Ірина ШКОНДА


 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки