fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
03-12-2014 / Аналітика /  Україна

Активісти проти Мінмолодьспорту

Сайт «Лівий берег» про скандал із Булатовим щодо фінансів на проекти молодіжних і дитячих організацій: «Цього року конкурс із державного фінансування молодіжних і дитячих організацій відбувся на фоні гучного скандалу. Активісти звинуватили Міністерство молоді та спорту у проведенні «заангажованого та непрозорого відбору». З огляду на формування нової коаліції залишається сподіватися, що молодіжні та дитячі організації краще порозуміються вже з новим керівництвом профільного відомства та досягнуть компромісу в усіх суперечливих питаннях».

І ось, нарешті, у середині жовтня Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконність рішень Міністерства щодо результатів конкурсу.

LB.ua вирішив поцікавитися, що стало причиною позову проти Міністерства, якими були вимоги активістів, чому сторони не можуть дійти згоди між собою та чи були здійснені реальні кроки у виконанні судового рішення.

Міністерство молоді та спорту оголосило конкурс проектів, для реалізації яких надається державна фінансова підтримка, в квітні 2014 року. Учасником конкурсу може стати будь-яка молодіжна чи дитяча організація, яка розробила проект на тему творчого розвитку особистості, інтелектуального самовдосконалення молоді; утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей; пропаганди здорового способу життя; забезпечення зайнятості молоді; забезпечення розвитку міжнародного молодіжного співробітництва.

В умовах конкурсу також було зазначено, що обсяг фінансування з державного бюджету має становити близько 75% від загального бюджету розробленого проекту та не може перевищувати 500 тис. грн.

Цього року свої заявки на участь у відборі подали 52 організації. В той же час загальна кількість проектів становила 74, оскільки одна організація має право представити декілька проектів. Серед них на максимальну суму бюджетного фінансування претендували 5 проектів.

Проект «ЄднайМО Україну!» від Молодіжного Центру Працевлаштування став проектом із найменшим бюджетом, який було подано на конкурс (29 630 тис. грн., 74% загального бюджету).

У липні Міністерство молоді та спорту оголосило 14 переможців. Серед яких опинилися 4 з 5 організацій, які були зазначені вище, проте із значно меншими сумами державного фінансування, а також одразу 3 проекти від Республіканського культурно-освітнього центру «Молодь України». Таким чином, наприклад, проект «Велика гра» замість 500 тис. грн. отримала 380 тис. грн., «КВН України» та «Знання, сила і успіх» – по 250 тис. грн., а проект «Народжені Майданом. Лицарське виховання 2014» отримав у своє розпорядження 215 тис. грн.

Цікавим є той факт, що з початку року бюджетом було передбачено близько 7 260 тис. грн. на проведення конкурсу. Однак після двох секвестрів залишилося близько 2 650 тис. грн., які й були розподілені між переможцями.

Зрозуміло, що такі результати відбору влаштували далеко не всіх учасників конкурсу. Ініціатором позову проти Міністерства виступив дитячий рух «Школа безпеки».

Третьою стороною у справі стали всеукраїнські молодіжні організації «Студентська республіка», «Українська Студентська Спілка» та «Кадрова спілка молодих політиків і управлінців».

«Процедура проведення конкурсу була порушена», – відзначив голова «Студентської республіки» Павло Вікнянський. За його словами, під час ухвалення рішення стосовно переможців Міністерство використовувало принцип вибірковості, тому в їх числі опинилися організації, орієнтовані на владу, переважно правого спрямування.

Однією з причин подання позову стало незадоволення активістів через те, що вони неодноразово зверталися і до Міністерства, і до Президента та Прем’єр-міністра України, влаштовували акції проти такого несправедливого, на їх думку, рішення, однак ніхто не бажав їх почути.

«Після Євромайдану «Студентська республіка» очікувала демократизації, більшого контакту з владою у порівнянні з часами режиму Януковича», – продовжив національний лідер однієї з найбільших в Україні студентських організацій. Він також відзначив, що цю справу взагалі можна вважати європейським прецедентом, оскільки позов до суду подала дитяча організація.

Ще один лідер «Студентської республіки», відповідальний за її ігрову частину, Олександр Щерба відзначив, що активісти доклали багато зусиль для того, щоб виграти суд. Тому вони сподіваються, що рішення буде втілено в життя. А це означає проведення нового і чесного конкурсу.

У зв’язку з цим LB.ua вирішив дізнатися безпосередньо в Міністерстві молоді та спорту, коли ж активістам можна очікувати на такий бажаний новий етап конкурсу. Там відповіли, що конкурс був чесним і відкритим. «Міністерство не згодне із рішенням суду, прийнятим під тиском та пікетами біля суду, тому вимушено було подати апеляційну скаргу», – зазначив перший заступник Міністра молоді та спорту Андрій Вишняк. Тому до розгляду апеляції, що призупинила рішення першої інстанції, ніяких дій відносно виконання рішення суду та проведення нового відбору навряд чи варто очікувати.

Проект «Студентська республіка» набрав усього 172 бали, у той час як проект-переможець «Велика гра» отримав за рішенням журі 321 бал, та посів усього лише 36 місце. Українська Студентська Спілка та Кадрова спілка молодих політиків і управлінців зайняли відповідно 41 та 65 місця. Дитячий рух «Школа безпеки» був найбільш близький до перемоги. Йому не вистачило всього 5-ти балів для отримання державне фінансування.

У «Студентській республіці» вважають, що Міністерство наразі всіма силами не бажає виконувати рішення суду. Для активістів такий підхід є деструктивним та саботажним.

Міністерство ж має власний погляд на цю ситуацію. Там відповіли, що і Міністр молоді та спорту Дмитро Булатов, і перший заступник Андрій Вишняк неодноразово зустрічалися з представниками вищезазначених організацій із метою досягнення компромісу.

У цей же час голова всеукраїнського дитячого руху «Школа безпеки» Алла Негрієнко розповіла, що організації всіма силами намагалися налагодити взаємодію з Міністерством. Проте відповіді там вони так і не отримали. «Міністерство не планує виконувати рішення суду, а також не має наміру проводити найближчим часом зустріч з лідерами громадських організацій, йти на контакт з нами», – додала вона. Ефективна співпраця між владою та молодим поколінням украй важлива, адже є передумовою для реалізації молодіжної політики в України й взаємодії з громадянським суспільством.

Цікавим є те, що це не перший раз, коли активісти виграли справу проти Міністерства молоді та спорту. Так, наприклад, наприкінці серпня суд виніс рішення на користь спортсменів-парашутистів, які виступили проти зобов’язання вступати до громадської організації «Федерація парашутного спорту». За їх словами, вона була створена шахраями та не має жодного стосунку до спорту.

Очікувати на проведення нового конкурсу в найближчому майбутньому навряд чи варто, зважаючи на апеляцію Міністерства молоді та спорту. Почути один одного сьогодні сторонам не вдається. Тому з огляду на формування нової коаліції залишається сподіватися, що молодіжні та дитячі організації краще порозуміються вже з новим керівництвом профільного відомства та досягнуть компромісу в усіх суперечливих питаннях.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Юліанна Охотнік, «Лівий берег»