fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
25-09-2008 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

10 років свободи як прагнення зробити найкращий студентський фестиваль!

П’ятий рік поспіль на на березі Чорного моря, на мисі Тарханкут у Криму пройшов фінал міжнародного фестивалю «Студентська республіка», організований ВМГО «Студентська республіка» та Народно-демократичною лігою молоді  за підтримки Українського фонду миру, Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту та Міністерства освіти і науки. 5-й рік — фінал, але в той же час цього року Студреспубліка відзначала 10-літній ювілей свого проведення на регіональному рівні.

Святкування було масштабним, яскравим за участі понад тисячі учасників і гостей із усіх куточків України і навіть із-за кордону (Росія, Грузія, Молдова, США). Важливо, що всі учасники були не просто «піплом», а обов’язково справжніми студентськими ватажками, лідерами. Але про все по черзі…

Кожного року фестиваль починаються з визначення проблемної задачі гри, яка «червоною ниткою» проходить крізь всю Студреспубліку. 2008 рік став для фестивалю не тільки ювілейним, а й визначальним у плані гри. Проблемна задача звучала так: «Чи можливо бути вільним у державі?».  Буде доречним зазначити, що по підсумках минулих фестивалів можна було спрогнозувати ситуацію в Україні з випередженням цілий рік. «Студентська республіка» — це зменшена модель країни, в якій є своя влада, закони та громадяни.  Цього року ігротехніки також вирішили забігти наперед і представити можливі події, загрози та конфлікти в Україні в контексті реального майбутнього.

Поряд із незлагодженістю у владі, високим рівнем корупції, були змодельовані умови зовнішньої загрози цілісності та спокою в державі на образі двох великих держав, які опікуються Студреспублікою: «західний» та «північний» сусіди. І, нажаль, роблячи підсумки, можна сказати, що ані зовнішні загрози, ані корупція, ані тиск з боку влади не змусили громадян взяти ситуацію під контроль, або хоча б спробувати переломити її у власний бік.

«Все відбувається, як відбувається, ми пливемо за течією», — так висловив свою позицію один із учасників. Як показала гра, люди втомилися від постійних політичних баталій, боротьби за портфелі та крісла, від інфляції, корупції та постійних проблем.

Лише процес виборів трохи пожвавив ситуацію. Але і тут все було досить специфічно. У парламент «Студентської республіки» балотувалось 3 політичних партії, а на пост президента висунулося  аж 7 кандидатів, причому з не було жодного, висунутого партіями. Перемогу за президентство у підсумку здобув Роман Скок із Полтави — яскравий, епатажний і неординарний. Громадяни захотіли бачити на цій посаді не раціонального політика і управлінця, а веселого шоу-мена. Здоровий глузд поступився первинним бажанням — «хліба та видовищ»! Такою виглядала економіко-політична реальність «Студентської республіки-2008», але не можна обійти увагою громадське та соціальне життя цієї країни.

В плані насиченості та яскравості подій Студреспубліці-2008 не було рівних. Жоден мешканець не залишився без діла. 

Кількість суб-фестивалів цього року вражала своєю кількістю та цікавинками. «Квест-фестиваль» проходив у форматі «Піратів Карибського  моря» на українських просторах. Перемогу здобула відчайдушна команда з Тернополя. А таємничі гравці «Мафії» проводили свої зустрічі у темний час доби, при цьому привертали не меншу вагу учасників і гостей фестивалю. Для віх бажаючих проходили семінари-тренінги та майстер класи по абсолютно різних темах. Про що можна казати, якщо доповідачами виступали такі яскраві особистості як голова правління Українського фонду миру Людмила Супрун, директор Світового банку по справах України, Білорусі та Молдови Мартін Райзер, відомий фото-художник Олександр Ктиторчук  та інші.

Для всіх бажаючих висловити свою думку та відстояти свою позицію проходив турніри з гри «Дебати» й інтелектуальних ігор. Учасники суб-фестивалю аматорського відео мали завдання відзняти відео на соціальну тематику: кожний перехожий міг стати актором молодого аматорського кіно. Не давали всім спокою своєю несподіваністю акції організовані учасниками фестивалю флеш-мобів. Постійно відбувалися і спортивні змагання.

Але основна увага, як завжди, була прикута до великої сцени, на якій постійно щось відбувалося. Радували та веселили всіх своїми виступами команди КВН: переможцем Першого Кубку Студреспубліки з КВН стали луганчани. Подарунком для всіх став конкурс «Містер Студреспубліка», де почесний титул виборов рівненчанин Орест Яцута.

А наступного дня всі погляди були прикуті вже до красунь, учасниць  загальнонаціонального конкурсу краси серед студенток «Перша леді». Корону та стрічку «Першої леді-2008» одягла студентка Чернігівського державного інституту права, соціальних технологій і праці Наталя Воробей.

Але яке ж свято без концертів та співу?! Свій талант дарували гурти «Свобода слова», «Трім», «Небо для себе», «Карт-бланш» і рокери «Криголам» — одним словом на всі смаки. Але і тут не обійшлось без приємних сюрпризів. Такими стали виступи гуртів-зірок: у першу ніч — «Оркестр Че», в другу — «Роллікс», під завісу фінального шоу — «Поющие трусы» разом із продюсером Володимиром Бебешком.

А як відомо ‘Show mast go on‘, отож після нагородження переможців, ветеранів Студреспубліки, які не пропустили жодного фіналу, починаючи з 2004 року, і коли голова оргкомітету та НДЛМ Павло Вікнянський закрив Студреспубліку-2008 — нічне небо розірвав супер-феєрверк, а серця і тіла учасників справжня битва ди-джеїв під час «Нічної туси», що закінчилася аж під самий ранок.

Але музика стихає і сонце починає новий день. Фестиваль закінчився, учасники роз’їхались по домівках, кожен повіз із собою нові враження, емоції, а головне — рішення та відповіді на складні питання. І від цих відповідей і рішень залежить, яким буде наступний крок і день кожного з них, а потім і держави загалом. Головна надія на те, що кожен зі студентів усвідомить свою значущість та свої  можливості і почне крокувати до мети. Кожен до своєї, головне, щоб ідея була одна!




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Крезуб Світлана